Instagram Hesap Çalma (Koruma Yöntemleri)

Yahya Sefa Diri

Instagram hesabınızı çaldırmamak ve Instagram hesap çalma / oltalama yöntemlerinden uzak durmanız için rehber niteliğinde öneri içerik hazırladık.

Instagram hesap çalma yöntemleri arasında ilk sırada yer alan ‘’CMD Instagram hesap çalma kodu’’ bazı kafa karışıklıklarına neden olmakta. Instagram CMD hesap çalma kodu ile alakalı olarak tüm merak edilen sorulara bu içeriğimizde cevap verdik.

CMD Instagram Çalma Kodu

Son günlerde sık bir şekilde ‘’CMD Instagram hesap çalma’’ konuları internette yer ediniyor. Ve hack yöntemine başvuran bir çok kişi CMD ile hesapların çalınabileceğine inanıyor fakat CMD ile Instagram hesabı çalabilmenizin imkanı yoktur. İnternette bu tür sizi oltaya düşürebilecek veya kandırabilecek hiçbir yönteme inanmamanız doğru olacaktır.

Bir yandan CMD Instagram hesap çalma haricinde öğeyi denetle ile Instagram çalma konusu da CMD gibi doğruluğu olmayan bir yöntemdir. Öğeyi denetle diyerek ve CMD ile hiçbir şekilde Instagram hesabı çalabilmenizin imkanı yoktur. Size bu konu da Instagram hesabı çalabilecek birisi olabileceği söyleniyorsa bu tür kişilere itibar etmeyiniz ve oradan uzaklaşınız.

CMD veya Öğeyi denetle diyerek hesap çalma haricinde size Instagram hesabının çalınabileceğini iddia eden kişiler sizi dolandırmaya çalışıyor olacaktır. Instagram dahil Twitter, Pinterest, Gmail veya Facebook gibi tüm sosyal medya uygulamalarında bu tür hesap hackleme veya hesap çalma olayı tamamen fiyaskodur.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 34Pin
Instagram Çalma Kodu

Instagram Çalma Kodu: CMD Ne İşe Yarıyor?

Instagram’da hesapları CMD ile çalabileceğini iddia eden kişilerin kullanmış olduğu CMD komutları aşağıdaki gibidir.

 • CMD programını yönetici olarak çalıştırın.
 • Color A yazdıktan sonra ‘’enter’’ tuşuna basın.
 • ‘’Dir’’ yazdıktan sonra ‘’enter’’ tuşuna basın.
 • ‘’IPConfig’’ yazdıktan sonra ‘’enter’’ tuşuna basın.
 • Açılan ekrana ‘’tree’’ yazdıktan sonra ‘’enter tuşuna basın.’’
 • Ping Google.com yazdıktan sonra ‘’CMD’’ komut işlemini tamamlayın.

Göründüğü üzere bu kod içerisinde Instagram’a dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Hacker kişiler ise bu CMD komutları ile Instagram hesabı çalabileceğini iddia etmektedir oysa ki bu kod sadece Google’a ping atarak işlem yapmanızı sağlar.

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram hesaplarını çalmak söz konusu olduğunda, bilgisayar korsanlarının ellerinde birkaç numara var. İşte suçluların kullanıcıların hesaplarına erişmek için kullandıkları en iyi yöntemlerin bir listesi:

 • Sözlük Saldırıları – Bu yöntem, bir tanesi uyana kadar yaygın olarak kullanılan binlerce parolanın girilmesini içerir. Bu tür bir saldırıyı önlemek için, şifrenizin benzersiz ve zor olduğundan emin olun tahmin etmek için.
 • Oltalama – Bilgisayar korsanları, resmi bir Instagram giriş sayfası gibi görünen sahte bir web sitesi veya bağlantı oluşturur ve kimlik bilgilerini alma umuduyla potansiyel kurbanlara gönderir. Kendinizi korumak için, bir web sitesine herhangi bir bilgi girmeden önce adres çubuğunda “https://” gibi güvenlik göstergelerini arayın.
 • Keylogging – Bu yöntem, parolalar da dahil olmak üzere klavyenizde yazdıklarınızı izlemek için kötü amaçlı yazılım kullanmayı içerir. Kendinizi bu tehditten korumak için güvenilir bir antivirüs programı kullandığınızdan emin olun.
 • Kaba Kuvvet Saldırıları – Bilgisayar korsanları, doğru parolayı bulana kadar tüm olası harf, sayı ve sembol kombinasyonlarını gözden geçirmek için otomatik programlar veya komut dosyaları kullanır. Savunmanın en iyi yolu bu saldırıya karşı tahmin edilmesi zor, güçlü bir parola kullanmaktır.
 • Sosyal Mühendislik – Bu, resmi bir Instagram temsilcisi gibi davranarak, ödüller veya indirimler sunarak veya doğrudan bilgileri isteyerek insanları şifrelerini açıklamaları için manipüle etmeyi içerir. Kendinizi sosyal mühendislik saldırılarından korumak için her zaman kiminle konuştuğunuzu iki kez kontrol edin ve asla kişisel bilgilerinizi vermeyin.

Bu yöntemlerin farkında olarak hesabınızı bilgisayar korsanlarından korumak ve verilerinizi güvende tutmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Dikkatli olun ve hesabınızın güvenliğini sağlamak için her zaman güçlü, benzersiz bir şifre kullanın.

Instagram Hesap Çalmanın Suçu Nedir?

Bir Instagram hesabını çalmak ciddi bir suçtur ve yaşadığınız yere bağlı olarak bu tür hırsızlığa karşı özel yasalar olabilir. Çoğu durumda hırsız, eylemlerinden dolayı hapis cezası veya ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalabilir. Birinin hesabınıza yasa dışı yollardan erişim sağladığını düşünüyorsanız kolluk kuvvetleriyle iletişime geçmeniz önemlidir.

Yasal yardım almanın yanı sıra, mağdurların hesaplarını korumak ve gelecekteki suçları önlemek için atabilecekleri birkaç adım vardır. Bunlar arasında şifrelerin sık sık değiştirilmesi, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılması ve kişisel bilgilerin sosyal medyada paylaşılmaması yer almaktadır. Mağdurlar ayrıca hesaplarını şüpheli etkinliklere karşı izlemeli ve olağandışı gönderileri veya mesajları Instagram‘a bildirmelidir.

Önerilen İçerik:

Instagram Gizli Hesap Görme Sitesi

Canlı TV İzle Kim

Instagram Taslaklar Nerede?

Instagram Geçersiz Parametre Ne Demek?

Instagram Kullanıcısı Ne Demek?

Instagram Not Sözleri

Instagram Engellenen Hesap Görme 

Missing Info Instagram Ne Demek? 

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com