Instagram Kullanıcısı Ne Demek? (2024)

Yahya Sefa Diri

Instagram kullanıcısı ne demek? Sorusu son günlerin en popüler sorularından bir tanesidir. Instagram, Dünya’nın en gelişmiş ve en iyi sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Instagram’ı kullanmak isteyen kişiler Instagram’a telefon, e – posta ve diğer kişisel bilgileri ile kayıt olarak profil oluşturmuş olurlar. Bu da onların artık bir ‘Instagram kullanıcısı’ olduğu anlamına gelir.

Instagram’da Instagram kullanıcısı teriminin birden fazla anlamı olabilir. Eğer bir telefonunuzda bu uygulama yüklüyse ve bir Instagram hesabınız varsa direkt olarak ilk anlamı bunun bir ‘Instagram kullanıcısı’ olduğunuzdur. Fakat bir yandan da uygulama içerisinde engelleme, takipten çıkarma vb. aktiviteler vardır. Engelleme sonrasında Instagram kullanıcısı diye bir tabir görürüz. Bu ne anlama geliyor? İşte sizlere doğru cevabı!

Instagram Kullanıcısı Nedir?

Instagram kullanıcısı, Instagram’ı akıllı telefonuna yüklemiş ve kayıt olmuş kişiye denir. Instagram’ı Google Play Store ve App Store’dan indirerek kayıt olmak için verdiğiniz kişisel bilgileriniz sonrasında Instagram’da profiliniz oluşturulmuş olunur. Bu profil artık sizindir ve sizin de bir Instagram kullanıcısı olduğunuz anlamını taşır. Oluşturmuş olduğunuz profil isterseniz gerçek, isterseniz sahte olsun. Hiç fark etmiyor. Sonuçta bir Instagram hesabı sahibiyseniz bu Instagram kullanıcısı olduğunuz anlamını taşır.

Instagram kullanıcısı terimi aynı zamanda farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Profil sahibi olduğunuz zaman Instagram kullanıcısı olmuş oluyorsunuz fakat DM kısmında yine bazı konuşmalarda ‘Instagram kullanıcısı’ etiketini görebilirsiniz. Instagram kullanıcısı olarak görünen bir kişiyle iletişim kurmaya çalışırsanız bunun imkanı olmayacaktır. Yaşayan gizemli bir kullanıcı olan bu kişiyi teşhis etmek için mesajlaşmaları okumanız gerekir.

instagram kullanicisiPin
Instagram Kullanıcısı Ne Demek?

Mesajlarda ‘Instagram Kullanıcısı’ Ne Demek?

Instagram sohbetler kısmına girdikten sonra karşınıza ‘Instagram Kullanıcısı’ etiketli profiller çıkıyorsa bu kafa karıştırıcı olabilir. Profilin kime ait olduğu, ne zaman mesajlaştığınız veya ne mesajlaştığınız merak konusudur. Bu profili teşhis etmek her ne kadar zor olsa da bu kişiler ile artık iletişim kuramazsınız.

Instagram kullanıcısı terimi, Instagram’da artık iletişim kuramayacağınız kişiler anlamını taşır. Sohbetler kısmında gözüken bu profiller Instagram’ın kullanılmayan, silinen veya artık terk edilen profiller için üzerine yerleştirdiği bir etikettir. Peki, neden Instagram kullanıcısı yazıyor?

  • Kişi hesabını silmiş olabilir.
  • Kişi Instagram politikalarını ihlal etmiş olabilir.
  • Kişi Instagram hesabını devre dışı bırakmış olabilir.
  • Kişi sizi Instagram’da engellemiş olabilir.

Bu nedenler dolayısıyla Instagram sohbetler kısmında ‘Instagram Kullanıcısı’ profillerini görmeniz olasıdır. Birisi tarafından Instagram’da engellendiğiniz zaman karşı tarafa mesaj gönderemez, profiline giremez, arayamaz ve artık mesaj alamazsınız. DM kısmında bu tür profillerin yer alıyor olması tam olarak bu nedenden dolayıdır.

Instagram User Ne Demek?

Instagram kullanıcısı veya Instagram User, 2’si de aynı anlamı taşır. Instagram’da bu etiketlerle görmüş olduğunuz kişilerin her birisi artık Instagram’ı kullanmayan veya size engel atmış olan kullanıcılardır. Karşı tarafa mesaj gönderemiyor, mesaj alamıyor, arayamıyor veya profillerine giremiyorsanız Instagram sizin için o kişileri ‘Instagram User’ olarak etiketleyecektir. Sizde karşı tarafa aynı şekilde engel attığınızda onların karşısına profiliniz ‘Instagram User’ veya Instagram kullanıcısı olarak gözükeceksiniz.

Instagram Kullanıcısına Mesaj Gider Mi?

Instagram kullanıcısına mesaj gitmez. Instagram’da DM kısmında gördüğünüz ‘Instagram kullanıcısı’ etiketli hiçbir profil veya sayfaya mesaj atamazsınız. Nedeni bu kişiler artık Instagram’ı kullanmıyor olabilir. Veya size Instagram’da engel atmış olabilirler. Mesaj atamadığınız gibi bu kişilerin profillerine de giremezsiniz. Ancak kişiler Instagram’a geri dönerek yeni bir hesap oluştururlarsa veya bu kişiler size atmış olduğu Instagram engelini kaldırırsa yeniden mesaj gönderebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com