takipçi satın al

Instagram Engellenen Hesap Görme (Rehber)

Yahya Sefa Diri

Instagram engellenen hesap görme adımları için bu içerik kılavuz olacaktır. Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram’da bizi takip eden ve takipçilerimiz olan, görmek istemediğimiz herkesi engelleme konusunda özgürüz. Bir Instagram hesabını engellemek için birden fazla neden de olabilir. Bu yüzden Instagram’da sizi rahatsız eden tüm hesapları engelleyebileceğinizi unutmayınız.

Instagram’da sizi rahatsız eden veya size kötülük yapan veyahut ırkçılık, siyasi ayrımcılık vb. şekilde sizin görüşlerinizi küçük düşüren her bir Instagram hesabını engelleyebileceğinizi bilmelisiniz. Bir hesabı engelleyebilmek için gerekçe olmasına gerek yok. Özgürsünüz ve istediğiniz an istediğiniz kadar hesap engelleyebilirsiniz. Peki, Instagram engellenen hesap görme adımları tam olarak nasıl? İşte sizlere detayları!

Instagram Engellenen Hesap Görme

Instagram’da birinin engelini kaldırmak, rahatsız eden kişileri görmek için tek tek kullanıcı adlarını Instagram’a yazmanıza  gerek yok. Instagram engellenenler listesi sayesinde tüm hesapları tek bir liste halinde görebiliyorsunuz. Engellenen tüm kullanıcılar Instagram’da tek bir liste halinde gösterilir ve engellediğiniz hesaplar engellenenler listesinde yer alır.

Instagram engellenenler listesine sadece iPhone ve Android cihazlardan erişebileceğinizi unutmayınız. Masaüstü Instagram’da şu an için Instagram engellenen hesap görme özelliği yoktur.

Instagram Engellenen Hesap Görme: iPhone

Bir iPhone’da Instagram uygulamasına sahipseniz ve kimi engellediğinizi görmek istiyorsanız birkaç basit adım sayesinde kolayca görüntüleyebilirsiniz. Instagram’da engellediğiniz hesapları iPhone’da görüntülemek için aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip edin:

Adım 1: Instagram uygulamasını açın.

instagram engellenenler1Pin
instagram engellenenler

Adım 2: Instagram profilinize girin ve sağ üstteki ‘hamburger’ menüye tıklayın.

instagram engellenenler 2Pin
instagram engellenenler

Adım 3: ‘Ayarlar ve Gizlilik’ butonuna basın.

instagram engellenenler 3Pin
instagram engellenenler

Adım 4: Üstteki arama çubuğuna ‘Engellenenler’ yazın.

instagram engellenenler 4Pin
instagram engellenenler

Adım 5: Instagram engellenenler listesini açın ve kimi engellediğinizi görün.

instagram engellenenler 5Pin
instagram engellenenler

Hepsi bu kadar. Bir kaç basit adım ile Instagram’da kimi engellediğinizi kısa yoldan görüntülemenin yolunu öğrenmiş oldunuz. Listeden engellediğiniz kişileri kaldırabilir veya yeni engellediğiniz kişileri tekrar sayfayı ziyaret ederek görebilirsiniz.

Instagram Kalıcı Hesap Silme içeriğimize göz atın.

Instagram Engellenen Hesap Görme: Android

Android telefonlarda iPhone telefonlarda olduğu gibi Instagram engellenen kişileri görme adımlarını kolayca takip edebilir ve engellenenler listesini anında görebilirsiniz. Sadece birkaç basit adımı uyguluyor olmanız yeterlidir.

 • Android telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki ‘profil fotoğrafınıza’ tıklayın.
 • Sağ üst köşede yer alan ‘hamburger menüye’ tıklayın.
 • Açılan sekmeden ‘Ayarlar ve Gizlilik’ öğesini seçin.
 • Arama çubuğunu kullanarak ‘Engellenenler’ yazın.
 • Engellenenler listesini kontrol edin, hepsi bu kadar.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 90Pin
Instagram Engellenen Hesap Görme: Android

Instagram Engellenen Liste Görme İçin Sık Sorulan Sorular

Instagram’da biri bizi engellerse ne olur? veya Instagram’da birini engellersek ne olur? Gibi sorularınız varsa sık sorulan sorular kısmını kullanabilirsiniz. Bu alanda Instagram engelleme ile alakalı olarak birden fazla başlıkta en güncel cevapları verdik.

Instagram Engelleme Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram’da istemediğiniz bir kişiyi engellemek için yapmanız gereken birkaç basit adım var. Fakat engelleme yapmakta zorlanıyorsanız bu durumu düzeltmek içinde yapabileceğiniz çözüm yöntemleri vardır.

Instagram’da birini engelleyemiyorsanız şunlara dikkat edin:

 • Instagram uygulamasını güncelleyin.
 • Instagram’ı kapatın ve yeniden açın.
 • Engellemek istediğiniz kişinin profilin sizi engelleyip engellemediğini kontrol edin.
 • VPN kullanıyorsanız kapatın.
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Instagram yardım merkezi ile iletişime geçin.

Instagram Engel Nasıl Atılır?

Instagram’da birini engellemek kadar kolay bir yol yoktur. Sizi rahatsız eden, sizi taciz eden her bir profili engelleyebilir ve Instagram profilini, Instagram tarafından incelenmesi için şikayet edebilirsiniz. Instagram’da birini engellemek için bir nedeninizin olmasına gerek yok fakat birisi sizi gerçekten taciz ediyorsa hızlı bir şekilde hem engelleyin hem de Instagram profilini şikayet edin.

Instagram birini engelleme adımları:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Arama çubuğunu kullanarak engellemek istediğiniz kişinin ‘kullanıcı adını’ yazın.
 • Profiline girin ve sağ üstteki 3 noktaya tıklayın.
 • Açılan menüden ‘Engelle’ öğesine tıklayın.
 • Açılan sekmeden ‘Engelle’ butonuna tıklayın ve bu kadar.

Instagram’da birini engelleme adımları sadece bunlarla sınırlı. Yeni açabileceği tüm hesapları engelleyebilir ve sizi rahatsız eden, taciz eden kişiden artık kurtulabilirsiniz.

Instagram Engel Kendiliğinden Kalkar Mı?

Instagram’da birini engelledikten sonra kendi kendine engel geri kalkmaz. Engelin kalkabilmesi için engelleme işleminin Instagram hesap sahibi tarafından geri alınması gerekir. Eğer engellediğiniz hesabın engelinin geri kalktığını gördüyseniz Instagram hesabınızın güvenlik problemi olabilir. Bu da Instagram hesap şifrenizi değiştirmeniz gerektiğini söyler. Instagram hesabınızın şifresini değiştirerek bu tür sorunlardan uzak kalabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri