Yeni İş Fikirleri – Para Kazandıran İşler (2023)

Yahya Sefa Diri

Yeni iş fikirleri konusunda bir çok soru aldık. Girişim ve güzel para kazabileceğiniz iş fikirlerini içeriğimize detaylı bir şekilde yer verdik. Para kazanabileceğiniz iş fikirleri her şekil ve boyutta olabilir. Ürün veya hizmet tabanlı işletmelerden online girişimlere kadar herkes için bir fikir vardır.

Bir işe girişmeden önce piyasayı değerlendirmek ve fikrinizin uygulanabilir olup olmadığını belirlemek önemlidir. Araştırmanızı yaptıktan sonra, işe başlama sürecinde size rehberlik edecek eyleme geçirilebilir, bir plan hazırlamaya başlamanın doğru karar olacaktır.

Yeni İş Fikirleri Nelerdir?

Çok para kazanmayı mı hayal ediyorsunuz? Cebinize ciddi miktarda para koyabilecek pek çok yeni iş fikirleri var! İşte genellikle iyi ödeme yapan bazı pozisyonlara hızlı bir bakış:

 • Yazılım Mühendisi: Kodlama becerileriniz ve detaylara önem veren bir gözünüz varsa, yazılım mühendisliği harika bir seçim olabilir. İle doğru eğitim ve deneyimle, yazılım mühendisleri etkileyici bir maaşa sahip olabilirler.
 • Yatırım Bankacısı: Yatırım bankacılığı, finansal piyasalar hakkında çok fazla beceri ve bilgi gerektirir. Ancak gerekenlere sahipseniz, kendiniz ve müşterileriniz için büyük karlar elde edebilirsiniz.
 • Doktor: Doktorların en önemli meslek gruplarından biri olduğu bir sır değil toplumda. Sadece hayat kurtarmakla kalmıyor, aynı zamanda bunu yaparken iyi para da kazanıyorlar!
 • Avukat:Doğru niteliklere ve deneyime sahip olan avukatlar çok rahat bir yaşam sürebilirler. Ayrıca, her yerde yapılması gereken yasal iş sıkıntısı yoktur.
 • Girişimci: Kendi işinizi kurmak riskli bir çaba olabilir, ancak potansiyel ödüller buna değer. Başarılı olan girişimciler çok zengin olma potansiyeline sahiptir.

Dolayısıyla, iyi para kazandıran işler arıyorsanız, bunlar göz önünde bulundurmanız gereken bazı harika seçenekler! Sadece araştırmanızı yapmayı ve hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmayı unutmayın.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Ticaret dünyasına girmek ve yeni iş fikirleri istiyorsanız, bazı işlerin diğerlerinden daha kazançlı olduğuna şüphe yok. Hangi yolu seçeceğinize karar vermenize yardımcı olmak için, işte ticarette en çok para kazandıran işlerin bir listesi:

 • İhracat Müdürü: Bir ihracat müdürü olarak şunları yapacaksınız, bir şirketin uluslararası sözleşmelerini yürütmek ve ihracatla ilgili tüm işlemlerin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamaktan sorumlu olmak.
 • Finans Müdürü: Bir finans yöneticisi, bir kuruluşun kar ve zararlarını kontrol etmek, yönetmek ve analiz etmekten sorumludur. Ayrıca kuruluşların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için finansal planlar geliştirirler.
 • Borsa simsarı: Borsa simsarı, müşteriler adına hisse senedi, tahvil ve diğer yatırımları alıp satan bir kişi veya firmadır. Yatırım seçeneklerini araştırmaktan ve müşterilerin yatırımları hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmaktan sorumludurlar.
 • Yatırım Bankacısı: Şirketlere yatırımcılardan ve kurumlardan para toplamanın en iyi yolları konusunda tavsiyelerde bulunur. Ayrıca şirketlere şu konularda yardımcı olurlar finansal risklerini değerlendirmek ve en aza indirmek için stratejiler geliştirmek.
 • Emtia Tüccarı: Bir emtia tüccarı kar elde etmek için petrol, altın, tahıl veya kahve gibi malları alır ve satar. Piyasa trendlerini takip eder ve en yüksek getiriyi sağlayabilecek alım satım fırsatlarını belirlerler.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 1Pin
Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Al Sat Yaparak Para Kazanmak

Al sat yaparak para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, borsada işlem yapmak en iyi fikirlerden biridir. İster hisse senedi, tahvil, emtia veya para birimi alıp satmak isteyin, kar elde etmek için mükemmel yollardan biri olabilir. Bunun dışında ikinci el ürünler al sat yapmanızı sağlayabilir. Aldığınız telefon, araba ve  ikinci el eşyaları karlı alıp satmak bu işte önemlidir. Kar yapabilmeniz için piyasayı takip etmeniz ve uygun bir fiyata satmanız gerekebilir.

Evde Al Sat Yapmak

Evden eşya almak veya satmak istiyorsanız, para kazanmanın harika yoludur. Giysilerden elektronik eşyalara, mobilyalardan antikalara kadar geniş bir seçenek yelpazesi vardır. Satmak istediğiniz eşyaları belirleyip potansiyel müşteri edinmek, daha fazla para kazanmanıza yol açacaktır. Bir web sitesini oluşturarak, neredeyse yeni eşyalardan yıllardır tavan arasında duran antikalara kadar kendi satılık eşyalarınızı listelemek için de kullanabilirsiniz. Bugün para kazanmaya başlayın!

Az Bilinen Çok Para Kazandıran İşler

Başarıya giden geleneksel yolların ilgi alanlarınıza veya yaşam tarzınıza pek uymadığını düşündüğünüz oluyor mu? Hayatın kurumsal bir işe girmek ve merdiveni tırmanmaktan ibaret olduğunu düşünmek cesaret kırıcı olabilir. Neyse ki, finansal başarıya giden ve çok belirgin olmasa da sizi finansal özgürlük yoluna sokabilecek birçok yol var. İşte burada:

 • Finansal danışmanlar: Finansal danışmanlar, finansal planlama hizmetleri arayan yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale gelmektedir. Doğru niteliklere sahip finansal danışmanlar 25.000 TL den başlayıp 200.000 TL üzerine kadar yerde kazanabilirler.
 • Uygulama Geliştiricileri: Uygulama geliştiricileri çok para kazanma potansiyeline sahiptir, bazı uygulama geliştiricileri ayda 300.000 TL’den fazla kazanmaktadır. Doğru düzeyde uzmanlık ve beceri setine sahip uygulama geliştiricileri, önemli gelir getiren uygulamalar oluşturabilir ve piyasaya sürebilir.
 • Aktörler: Aktörler her zaman yüksek düzeyde kabul edilmeyebilir ama yine de iyi bir yaşam sürebilirler. En tanınmış aktörlerden bazıları kariyerleri boyunca milyonlarca TL kazanmıştır, ancak daha az tanınan aktörler bile ortalama bir maaş kazanabilir.
 • Pazarlamacılar: Dijital pazarlama, teknoloji odaklı dünyamızda giderek daha önemli hale geliyor ve bilgili dijital pazarlamacılar ciddi gelir getirebilir.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 pikselPin
Yeni İş Fikirleri

Dünyada En Çok Para Kazandıran İşler

Bir kariyer hamlesi yapmak ve daha fazla para kazanmak mı istiyorsunuz? Dünyanın en iyi kazandıran işlerinin neler olduğuna dair bazı araştırmalar yaptık, bu nedenle heyecan verici ve kazançlı yeni bir kariyer fırsatının peşindeyseniz okumaya devam edin!

 • Anestesi Uzmanı: Bu iş ilaçların uygulanmasını içerir hastaların duyularını geçici olarak bastırarak ameliyat gibi tıbbi prosedürleri acı hissetmeden geçirmelerini sağlar. Bu profesyoneller yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde ayda en az 100.000 dolar kazanmakta ve bu da bu işi dünyanın en yüksek ücretli işlerden biri haline getirmektedir.
 • Cerrah: Cerrahlar tıp doktorlarıdır ameliyatlar gerçekleştirerek hastalık ve yaralanmaları teşhis ve tedavi etme konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Hastaları ameliyat etmenin yanı sıra ameliyat öncesi ve sonrası bakımdan da sorumludurlar. Bir cerrah için ortalama maaş ayda en az 50.000 TL  civarındadır.
 • Ortodontist: Yanlış hizalanmış dişleri ve çeneleri düzeltme konusunda bir uzman. Bu pozisyon, diş hekimliği diplomasının yanı sıra ek eğitim de gerektirir. Bir ortodontist ayda ortalama 50.200 TL  maaş almayı bekleyebilir.
 • Doğum uzmanı: Listenin dördüncü sırasında, kadın üreme sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir doktor olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı yer almaktadır. Tıbbi tavsiye vermekten sorumludurlar ve oldukça güzel para kazanabilirler.

Bilgisayar Bilimcileri, Yazılım Mühendisleri ve Teknoloji Danışmanları da büyük paralar kazanabilir. Programlama dilleri ve algoritmalar hakkında bilgili uzmanıdır. Finans alanında ise, Yatırım Bankacıları, Serbest Fon Yöneticileri ve Özel Sermaye Ortakları genellikle maaş çekleri açısından başı çekerler. Finansal işlemlerde uzman olarak, çok güzel paralar kazanabilir.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Yorum yapın