Güvenilir Kripto Para Borsaları (2024 BTC Ve Coin Uygulaması)

Gidio.NET

Türkiye’de 2023 – 2024 yılları için en çok kullanılan ve tercih edilen kripto para borsaları, kripto para uygulamalarını inceledik. Türk kripto para borsaları ve diğer tüm detaylar için içeriğimizi pür dikkat okuyun.

Türkiye dahil tüm Dünya’da kripto para borsası hacim işlemleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni bir coin borsaya dahil oluyor ve kişilerin borsa sayesinde para kazanabilme olasılığı da artıyor. Bir yandan da piyasa içerisinde oluşan dolandırıcılık olayları kripto para piyasasının oldukça darbe almasına neden oluyor. Coin ve krito para piyasası için ilerleyen günlerde Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yeni yasal düzenlemeler getirilecektir.

Kripto Para Borsaları Nelerdir?

Kripto para borsaları, varlıklar ve geleneksel para birimleri arasında ticaret yapmanızı sağlayan platformlardır. Bir yandan kripto para borsaları geleneksel para birimleri ile birlikte kripto para birimleri arasında şeffaflık ve anonimlik sağlarlar. Bir diğer avantajı ise uluslararası ticaret, kripto para borsaları sayesinde daha güvenilir, daha kolay hale getirebilir. İşlem ücreti daha düşüktür ve hızla transferi sağlanabilir.

Kripto Para Türkiye’de Yasal Mı?

Bitcoin ve diğer tüm altcoinler dahil olacak şekilde kripto para birimleri Türkiye’de yasaldır. Fakat Türkiye’de kripto para birimleri çok karmaşık bir yapıda olduğu için ve şu anda yasadışı olarak sınıflandırılmıyor olsa bile belirli sınırlamalar altında kullanılabilmektedir. Bunun amacı ülkeye girebilecek olan ve tehlike arz eden tüm maddi kaynakları engelleyebilmek amacıyladır. Telafisi mümkün olmayan olayları engellemek ve maruz kalma olasılıklarını aza indirebilmek amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, kripto para birimleri için mal ve hizmet alımında kullanımı kısıtlandırılmıştır.

Sonuç olarak kısıtlandırma getirilse de kripto para birimlerini kullanmak, kripto para borsalarına kayıt olmak Türkiye’de yasak değildir. Türkiye vatandaşları kripto para birimlerini özgür bir şekilde satın alabilir, satabilir veya elinde bulundurabilir.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Dünyaca ünlü ve Türkiye’de de aktif olarak kullanılan bir çok farklı kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsaların her birisi güvenilir olarak artık kendisini kanıtlamış ve işlem hacmi çok yüksek platformlar olarak görülür. Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsaları listesi aşağıda yer aldığı gibidir.

 • BTCTürk
 • Paribu
 • Binance Türkiye
 • Bitci
 • Icrypex

BTC Türk – Kripto Para Borsası

Türkiye’de en çok kullanılan ve işlem hacmi en yüksek kripto para borsası olarak bilinen BTC Türk’ün 1 yıllık işlem hacmi 30 milyon dolar civarındadır.

 • Ücretler: BtcTurk PRO’daki işlem ücretleri, Türk vatandaşı olup olmamanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir çünkü Türkiye’de ikamet edenlerden %18 KDV alınmaktadır. Platform ücretlerinin ayrıntılı bir özeti için BtcTurk PRO Ücret Tablosunu ziyaret edin.
 • Desteklenen Varlıklar: 102 Kripto Para Alıp Satabilirsiniz.
 • Düzenleme ve Lisanslama: Türkiye’de düzenlenir ve KPMG tarafından denetlenir.
 • TL Yatırma Yöntemleri: Banka Havalesi ve Bankalararası Transfer (EFT).
btcturk lisansli kripto para borsasiPin
btctürk lisanslı kripto para borsası

Paribu – Güvenilir Kripto Para Sitesi

1 yıllık 16 milyon dolar işlem hacmi ile 2. Sırada yer alan Paribu, güvenilir kripto para sitesi olarak kendini kanıtlıyor.

Binance Türkiye

Global Binance’ın yanı sıra Türkiye’de de ofisleri bulunan Binance’ın, Binance Türkiye hizmetleri yine yaygın bir şekilde Türk toplumu tarafından tercih edilmektedir. Vakıfbank ve diğer anlaşmalı bankalar aracılığıyla platforma dilediğiniz kadar bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

 • Ücretler: TL yatırma ve çekme ücretleri yönteme bağlı olarak %0,5 – %2,99 arasında değişmektedir. Spot işlem ücreti %0,1 ve gelecekteki yapıcı/alıcı indirimi %0,02/%0,06’dır.
 • Desteklenen Varlıklar: 300’den fazla Kripto para birimi satın alın ve satın ve 100’ün üzerinde hisse alın.
 • Düzenleme ve Lisanslama: Türkiye’de düzenlenmemiştir ve rezerv kanıtı sunmamaktadır.
 • TL Para Yatırma Yöntemleri: Advcash, Kredi/Banka Kartı, Banka Havalesi ve 10’dan fazla seçenek.
binance guvenilir kripto para borsasiPin
binance güvenilir kripto para borsası

Bitci

Diğer tüm kripto para borsası sitelerine nazaran piyasaya yeni dahil olan Bitci, Formula 1 sponsoru olmasıyla güvenilirliğini biraz olsun kanıtlamış oluyor.

Icrypex Türk Kripto Para Borsası

2018 yılından bu yana Türk kripto para borsasında yer alan ve hızla büyümeye devam eden Icrypex firması küresel bir şekilde hizmetlerini genişletmenin umuduyla hareket etmektedir. 7/24 mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden Icrypex’i kullanabilirsiniz.

En İyi Kripto Para Borsası

İşlem hacimi, kullanıcı sayısı ve çok daha fazla özellik ile Türkiye’de en fazla öne çıkan kripto para borsası Binance TR’dir. Binance TR, Binance’ın Türkiye şubesi olmakla birlikte asıl Binance firmasının globalde de hizmet verdiğini tüm Dünya’da büyük bir platform olduğunu herkes bilir. Binance firmasına kayıt olmak veya hesap oluşturmak için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur.

Binance.com/tr adresine girdikten sonra kayıt ol butonuna basarak kayıt olabilir ve kimlik doğrulama işlemlerini yaparak bankalar aracılığıyla hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde yüklemiş olduğunuz bakiyeyi istediğiniz zaman geri banka hesabınıza çekebilirsiniz. Binance TR borsasında tüm coinleri bulamayabilirsiniz çünkü bu kripto para borsasında yüksek hacimli kripto para coinlerini listelemekteler.

Binance TR’de bulamadığınız coinleri Gate.io’ya kayıt olarak satın alabilir ve şansınızı arttırabilirsiniz.

En İyi Kripto Borsaları

Türkiye’de belli başlı kripto para borsaları olduğu gibi Türkiye’deki kullanıcılar haricinde tüm Dünya’nın yerleşik kripto para borsası olarak kabul ettiği bir çok farklı borsa bulunmaktadır. En iyi kripto borsaları listesinde yer almasının nedeni işlem hacminin diğer borsalara göre çok daha yüksek olması, kullanıcı memnuniyeti ve güvenilirliğin daha üst planda bulunuyor olmasıdır.

 1. eToro – 2023’ün Genel Olarak En İyi Kripto Borsası
 2. OKX – Düşük Ücretler ve Pasif Gelir Hizmetleriyle Lider Kripto Borsası
 3. Binance – Günlük İşlem Hacmi Açısından En Büyük Kripto Borsası
 4. Coinbase – En İyi Güvenlik Özellikleriyle Güvenli Kripto Borsası
 5. Robinhood – Sadece 1 Dolardan Başlayan Fiyatlarla Kripto Alıp Satabilirsiniz
 6. Webull – %0 Komisyon Ticaretiyle Düzenlenmiş Kripto Borsası
 7. Kraken – 5 Kat’a Kadar Kaldıraçla Kripto Ticareti Yapın
 8. Crypto.com – ACH ile Ücretsiz Olarak Anında Kripto Satın Alın
 9. Bitstamp – Sıradan Yatırımcılar için En İyi Kripto Borsası
 10. Kucoin – Yeni Kripto Para Satın Almak İçin En İyi Borsalardan Biri

Kripto Para Borsalarının Avantajları

Her platformun kendine özgü bir avantajı bulunuyor olacaktır fakat ortak özelliklerini sizler için araştırdık ve genel olarak tüm kripto para borsalarında bulunan avantajları listeledik.

 • Kullanıcı dostu
 • Güvenilir
 • Kaldıraç sistemi

Kripto Para Borsalarının Dezavantajları

Kripto para borsasında çeşitli yatırım yöntemlerine başvurabilir ve bakiyenizi bir an önce yükseltebileceğiniz gibi bir anda da yok edebilirsiniz. Özellikle kaldıraç vb. olan işlemler sayesinde çok para da kazanabiliyorsunuz bir anda paranızı tamamen de bitirebiliyorsunuz. Bu yüzden kripto para borsaları her ne kadar güvenilir olarak listelense de kullanıcı kripto para birimini satın alırken çok fazla dikkat etmesi gerekiyor. Yatırımlarını iyi analiz etmeli ve geniş bir düşünce tarzıyla yatırımını yapmalıdır.

 • Bilgisayar korsanlığı riski
 • İşlem ücretleri
 • Dolandırıcılık riski

Kripto Para Birimleri Nereden Takip Edilir?

Kripto para birimlerini takip edebileceğiniz platform sayısı çok fazladır. Bunlardan en güvenilir ve en iyi kullanıcı deneyimine sahip olan Coinmarketcap Global ve Coinmarketcap Türkiye’dir.

coinmarketcapPin
coinmarketcap

Coinmarketcap sayesinde ücretsiz bir şekilde kayıt oluşturabilir ve izlemek istediğiniz kripto para birimlerini hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Alarmlar oluşturabilir veya yeni altcoinleri, airdrop’ları takip edebilirsiniz.

Önerilen İçerik:

Hepsipay Limiti Nakite Çevirme 

Para Kazandıran Oyunlar

Yeni İş Fikirleri

1 Saatte Para Kazanma

Hazır Limit Veren Uygulamalar

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Papara Yatırılan Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com