takipçi satın al

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek? (2023)

Yahya Sefa Diri

Instagram bu hikayeye erişilemiyor ne demek? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Instagram’da videolar, fotoğraflar ve hikayeler paylaşabiliyorsunuz. Gelişmiş ve birden fazla özelliğe sahip olan Instagram’da milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcılar her gün düzenli bir şekilde fotoğraf, hikaye veya videolar paylaşıyorlar. Peki, hikayelerde karşımıza çıkan Instagram bu hikayeye erişilemiyor ne demek? İşte sizlere doğru cevabı!

Sosyal medyada özellikle Instagram’da, Instagram hikayeleri paylaşmak küçük boyutlu içerikleri hızla tüketmenin popüler bir yoludur. Bazı durumlarda takip ettiğiniz kişilerin yeni bir hikaye paylaştığını görürsünüz fakat küçük resme tıkladığınızda karşınıza Instagram tarafından şu çıkar; ‘Bu hikaye kullanılamıyor’. Sıkı bir Instagram kullanıcısı iseniz bunun bir hata olduğunu düşünebilirsiniz veya bu hatayla çok sık karşılaşmışsınızdır.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek?

Instagram’da gözüken bu hata, Instagram’a hikaye yükledikten sonra takip ettiğiniz kişinin hikayeyi artık sildiği anlamına gelir. Teknik bir hata olabileceği gibi hikayenin silinmiş olduğu artık o hikayeyi göremeyeceğiniz anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda Instagram bu hikayeye erişilemiyor veya bu hikaye kullanılamıyor hatası engellendiğiniz anlamına da gelebilir. Birkaç nedeni olan bu hata, moralinizi bozacak türden bir hata değildir.

Hikaye Silinmiş Olabilir

Instagram’da takip ettiğiniz kişiler Instagram hikayelerini yükleyebilir ve sonrasında kaldırabilir. Bunun nedeni olarak o an paylaşmak istediği hikayeyi daha sonrasında paylaşma fikrinden vazgeçmiş olabilir. Eğer hikaye hesap sahibi tarafından silinirse bu hatayı görmeniz olasıdır.

Engellenmiş Olabilirsiniz

Eğer Instagram’da birisi tarafından ani bir şekilde engellenir ve ana sayfanızda onun fotoğrafını gördükten sonra hikayesine erişmeye çalışırsanız karşınıza Instagram tarafından ‘Bu hikayeye ulaşılamıyor’ hatası çıkacaktır. Aynı zamanda kullanıcının profiline girdiğiniz zaman giremediğinizi göreceksiniz. O kişi sizin için artık ‘Instagram Kullanıcısı’ etiketi ile gözükecektir.

Hesabı Gizlemiş Olabilirler

Instagram’da kişiler bir anda herkese açık profilini herkese gizli olarak değiştirebilirler. Takip ettiğiniz hesabın herkese açık durumdan herkese gizli konumuna düşüp düşmediğini kontrol edin. Eğer takipçi listesinde değilseniz Instagram hikayelerini göremeyeceksiniz.

Hikayenin Süresi Dolmuş Olabilir

Instagram hikayelerinin belirli bir süresi vardır. Şimdi Instagram’a yeni bir hikaye yüklerseniz yüklenen hikaye 24 saat sonra otomatik olarak kişinin profilinden kaldırılacaktır. Sizin de görmek istediğiniz hikayeye tam olarak bu olmuş olabilir.

Hesap Devre Dışı Bırakılmıştır

Instagram’da kullanıcılar istediği an hesaplarını devre dışı bırakabilirler. Bu yüzden görmek istediğiniz kişinin hikayesini görmeye çalışırken kişinin profilini dondurduğunu veya artık devre dışı bırakıp bırakmadığını da kontrol etmenizi öneririz. Eğer kişi hesabını devre dışı bırakmışsa hikayelerini göremezsiniz.

Instagram Kalıcı Hesap Silme içeriğimize göz atın.

Teknik Bir Hata Olabilir

Instagram, diğer tüm sosyal medya uygulamaları gibi anlık teknik hatalara maruz kalabilir. Sürekli yenilenen ve güncellenen bir uygulama olan Instagram’da anlık teknik hatalara denk geliyor olmanız dolayısıyla kullanıcıların profillerindeki hikayeleri izlerken ‘Bu hikayeye erişilemiyor’ hatasıyla karşılaşmanız olasıdır. Instagram’da bazı durumlarda bakım kesintileri, yazılım hataları çıkabileceğini unutmayın.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 93Pin
Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Çözümü

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Çözümü

Instagram’ın en gıcık ve en çok görülen hatalarından bir tanesi olan ‘bu hikayeye erişilemiyor’ veya ‘bu hikayeye ulaşılamıyor’ hatasını çözebilmeniz için kullanabileceğiniz birkaç farklı çözüm yöntemi vardır.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet bağlantınız, Instagram’da bu tür hatalar alabilmenizi sağlayacak olan ilk hatadır. Instagram sunucuları ile sizin aranızda kurulacak olan iletişimde internet bağlantınızın zayıf olması, hatalı olması veya çalışmıyor olması bu hatalara neden olur. İstikrarlı bir internete sahip olmanız gerekir.

Instagram’ı Kapat ve Yeniden Başlat

Bazı durumlarda bu tür hatalar için kısa yoldan yapılabilecek en iyi çözüm yöntemi Instagram uygulamasını kapatıp yeniden açmaktır. Basit bir şekilde uygulamayı kapatırsınız ve yeniden başlattığınızda Instagram’da artık bu tür hataların olmadığını görürsünüz. Instagram hikayelerinde almış olduğunuz bu hatalar için bu çözüm yöntemini denemekten zarar gelmeyecektir.

Instagram Önbelleğini Temizleyin

Cihazınızda Instagram için önbellekleme boyutu aşırı yüksek boyuta ulaşmış olabilir. Bir yerde depolanan önbellek zamanla dağınık halde telefonunuzda yer edinebilir ve bu da cihazınız için Instagram uygulamasının yanlış çalışmasına neden olabilir. Instagram’ı telefonunuzda ‘Ayarlar’ kısmına girerek bulun ve ‘Önbelleği temizle’ butonuna basarak temizleyin.

Gizli Hesap Olabilir

Instagram’da bazı kullanıcılar hesaplarını sadece onaylı takipçi listesini açarlar. Bu da herkesin hikayelerini, fotoğraflarını ve videolarını görmesini engeller. Eğer özel moda yani gizli moda geçmiş bir profilin Instagram hikayesini izlerken bu hatayı alıyorsanız tahmin edebileceğiniz üzere o kişi artık Instagram hesabını gizliye almış ve hikayelerini sadece onaylı takipçi listesine sunuyor demektir.

instagram hikaye ulasilamiyorPin
instagram hikaye ulaşılamıyor

Instagram’da ‘Hikaye Kullanılamıyor’ Hakkında SSS

Instagram’da sık bir şekilde karşılaşılan Instagram ‘Hikaye kullanılamıyor’ hatası ile alakalı olarak sık sorulan soruları bir araya getirdik. Can sıkıcı ve kafa karıştırıcı bir hata olan hikaye kullanılamıyor sorunuyla alakalı olarak farklı çözüm yöntemlerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki başlıkları okumayı deneyin.

Instagram Kullanıcısı Ne Demek?  içeriğimize göz atın.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Neden Der?

Instagram bazı hikayelere bakmak istediğiniz zaman ‘bu hikayeye erişilemiyor’ diyorsa birkaç farklı nedeni olabilir. Kişi hesabını gizliye almış olabilir, teknik bir hata olabilir veya hesap devre dışı bırakılmış olabilir. Tüm nedenleri bir araya toplayınca bu hatanın karşınıza çıkıp kafanızı bulandırması gerçekten can sıkıcıdır.

Instagram’da Bir Hikayeye Erişim Kısıtladığında Ne Olur?

Instagram kullanıcıları artık hikayelerine erişim kısıtlaması getirebiliyor. Eğer bir kişi sizi Instagram hikayelerinde görmek istemiyorsa ‘erişim kısıtlaması’ getirecektir. Bu da artık onun takipçisi olsanız dahi Instagram hesabındaki hikayeleri göremeyeceğiniz anlamına gelir. Hikayesi haricinde profilindeki fotoğraflara ve videolara yorum yaptığında yorumunuz onaylanmayabilir.

Instagram Hikayeleriyle Alakalı Olarak Son Düşünceler

Instagram’da kafa karıştırıcı bir çok farklı hata vardır. Bunlardan bir tanesi olan ‘bu hikayeye erişilemiyor’ hatası  zaman zaman ortaya çıkmaktadır. Kim olduğu, hangi profilde göreceğiniz hiç fark etmemeksizin Instagram’da bu tür hatalar ile sık bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun arkasında silinmiş bir hikaye, teknik bir sorun aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Eğer birisinin profilinde bu hatayı görüyorsanız cesaretiniz kırılmasın. Sosyal medya sadece bağlantı kurmak, paylaşmak ve keşfetmekle ilgili olan bir mecradır. Mutlu bir şekilde Instagram hesabınızı kullanmaya devam etmelisiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri