Kağıt Gemi Nasıl Yapılır?

Gidio.NET

Kağıt gemi nasıl yapılır? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Kağıttan gemi yapmak, evdeki eski hurda kağıtları değerlendirmenin eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur. Tek ihtiyacınız olan biraz makas, yapıştırıcı ve hayal gücünüz!

Kağıt gemilerin büyüleyici bir zanaat olduğunu biliyor muydunuz? Kağıt gemilerin geçmişi, İngiliz ve Hollandalı çocuklar tarafından oyuncak olarak kullanıldıkları 1600’lü yıllara kadar uzanıyor. Kağıt gemi fikri yüzyıllardır var olsa da kağıt gemi yapımı yakın zamana kadar yeniden popüler hale gelmemişti. İşte sizlere kağıt gemi nasıl yapılır? Tüm adımları!

Kağıt Gemi Nasıl Yapılır?

Kağıttan gemi yapmak düşündüğünüzden daha kolay! İhtiyacınız olan tek şey kağıt, yapıştırıcı, makas, bant ve bir kalem veya keçeli kalem gibi temel sanat ve el işi malzemeleri. Kısa sürede kendi kağıt geminizi yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Geminin şeklini bir parça kalın kağıt veya kart stoğu üzerine çizerek başlayın. Gerekirse düz çizgiler çizmek için bir cetvel kullanın. Tasarımın alt kısmında daha sonra katlamak için yeterince yer bıraktığınızdan emin olun!
  • Gemi şeklinizi çizdiğiniz kenarlar boyunca makas veya bir el işi bıçağı ile kesin. Kenarlara çok yakın kesmemeye dikkat edin, böylece tüm parçalar birbirine katlandığında bağlı kalacaktır.
  • Şimdi gemi şeklinin kenarlarını 90 derecelik bir açıyla katlayın, böylece dört köşe ortada birleşir. Yerlerinde kalmalarını sağlamak için birbirine yapıştırın veya bantlayın.
  • Kağıt geminizi bir araya getirdikten sonra keçeli kalemler, kurşun kalemler, boya kalemleri, çıkartmalar ve elinizde bulunan diğer sanat ve el işi malzemeleriyle süsleyin. Direğin tepesine bir bayrak asmak hoş bir son dokunuş olabilir!
  • İşiniz bittiğinde, kağıt geminiz hayali sulara yelken açmaya hazır! Daha fazla eğlence için kağıt gemilerden oluşan bir filo bile oluşturabilirsiniz.

Kağıttan gemiler yapmak, yaratıcılığınızı kullanmanın ve sanat projeleriyle eğlenmenin harika bir yoludur! Sadece sabırlı olun ve her detayın mükemmel olduğundan emin olmak için zaman ayırın. İşiniz bittiğinde, açık denizlere açılmaya hazır bir kağıt geminiz olacak.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 18Pin
Kağıttan Gemi Yapımı Adım Adım

Kağıt Gemi Suda Batar Mı?

Hiç kağıttan bir geminin suda batıp batmayacağını merak ettiniz mi? İmkansız gibi görünebilir ama mümkün! Kağıttan bir gemi aslında su yüzeyinde yüzebilir.

Bu numaranın sırrı kağıt geminin yapısında ve suyun yüzey gerilimiyle nasıl etkileşime girdiğinde yatıyor. Kâğıttan bir teknenin tasarlanma şekli, ona su üstünde kalmasına yetecek kadar kaldırma kuvveti verir. Geminizin bir ucuna ağırlık (bozuk para gibi) ekleyerek, tamamen batmadan eğilmesini ve hatta hafifçe suya dalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca kâğıt teknenizi farklı şekil ve boyutlarda katlamayı deneyerek onu su üstünde tutmak için en iyi yöntemin ne olduğunu bulabilirsiniz. Her tarafı sıkıca birbirine yapıştırıldığı sürecekâğıt geminin su üstünde kalabilmesi gerekir.

Kağıttan Gemi Yapımı Adım Adım

Kağıttan gemi yapmak herkesin keyif alabileceği kolay ve eğlenceli bir etkinliktir. Zaman geçirmek ve kendi ellerinizle benzersiz bir şey yaratmak için harika bir yoldur. Ayrıca, sonunda kendi el yapımı şaheserinize sahip olacaksınız!

Bu yazıda, kendi kağıt geminizi yapmanın adımlarını anlatacağız. İhtiyacınız olan tek şey renkli inşaat kağıdı, makas, yapıştırıcı veya bant gibi bazı temel malzemeler ve birkaç başka öğe. Öyleyse başlayalım!

  • Adım 1: Çeşitli renklerde birkaç parça inşaat kağıdı kesin. Teknenin gövdesi için büyük bir dikdörtgen parçaya (bu ana gövde olacak), en az iki üçgen parçaya ihtiyacınız olacak (bunlar teknenin yanları olacak) ve bir küçük kare parça (bu direk olacak).
  • Adım 2: Büyük dikdörtgeni yapıştırıcı veya bant kullanarak iki üçgene tutturun. Bu, teknenizin ana gövdesini oluşturacaktır.
  • 3. Adım: Diğer renklerdeki inşaat kağıtlarından birkaç şekil kesin ve bunları tekneye yapıştırarak bayrak, can yelekleri ve daha fazlası gibi ayrıntılar oluşturun.
  • Adım 4: Geminize bir direk yapmak için küçük kare parçayı takın. İsterseniz yelkenler için ekstra parçalar da ekleyebilirsiniz!
  • Adım 5: Son olarak, pencereleri, lombozları, teknenin etrafındaki dalgaları ve herhangi bir şeyi çizmek için keçeli kalem veya boya kalemi kullanın seversin.
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com