takipçi satın al

iPhone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır? (Kolay)

Yahya Sefa Diri

Ziyaretçilerimizden iPhone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır? sorusunu sıklıkla almaktayız. İçeriğimizde iPhone kişileri aktarma, iCloud kişileri sime aktarma gibi konuların cevaplarını detaylı bir şekilde sizlere aktardık.

Kişileri telefonunuzdan başka bir cihaza aktarmak zor bir işlem olmak zorunda değil. Neyse ki, kişileri zahmetsizce aktarmanın birkaç kolay yolu var.

iPhone Kişileri Sime Aktarma Nasıl Yapılır?

Kişilerinizi iPhone’unuzdan SIM kartınıza aktarmak, hayatınızdaki insanlarla bağlantıda kalmak için harika bir yoldur. Çok kolay ve sadece birkaç adım sürüyor! İşte nasıl yapılacağı:

 • Kişilerinizi iCloud’da veya başka bir bulut tabanlı depolama sisteminde yedekleyerek başlayın. Bunu yapmak, kişilerinizi süreç boyunca kaybetmemenizi sağlar.
 • Ardından, SIM kartınızı iPhone’unuzdan çıkarın ve dizüstü veya masaüstü bilgisayar gibi uyumlu bir cihaza takın.
 • Seçtiğiniz cihazda kişiler uygulamasını açın ve SIM kartınızdan kişileri içe aktarma seçeneğini seçin.
 • İçe aktarıldıktan sonra, istenmeyenleri silebilirsiniz.

iCloud Kişileri Sime Aktarma

Kişilerinizi bir iPhone’dan diğerine aktarmak iCloud ile çok kolay. İşte bunu birkaç basit adımda nasıl yapabileceğiniz:

 • Her iki iPhone’un da aynı iCloud hesabında oturum açtığından emin olun.
 • Yeni iPhone’da Ayarlar, Hesaplar ve Parolalar; iCloud bölümüne gidin ve Kişiler’i açın.
 • Kişiler’in yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun.
 • Birkaç dakika bekledikten sonra tüm kişilerinizin eski iPhone’dan yeni iPhone’a eşzamanlanmış olması gerekir.

İşte bu kadar! İster yeni sürüme geçiyor ister telefon değiştiriyor olun, iCloud ile kişilerinizi aktarmak sadece birkaç tıklama alır.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 4Pin
iPhone Kişileri Sime Aktarma

iPhone Kişileri Gmail’e Aktarma

IPhone kişilerinizi Gmail‘e aktarmak sizi uzun bir kişi listesini adres defterinize manuel olarak girme zahmetinden kurtarabilir. Sadece birkaç tıklama ile tüm önemli kişi bilgilerinizi Google’ın bulut tabanlı sistemine kolayca aktarabilirsiniz. İçeriğimizde, süreci hızlı ve kolay bir şekilde nasıl tamamlayacağınızı göstereceğiz.

Öncelikle, iPhone’unuzun Gmail hesabınızla doğru şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve “Mail, Kişiler, Takvimler “i seçin Buradan “Hesap Ekle” seçeneğine tıklayın ve ardından Google’ı seçin. Şimdi Gmail kimlik bilgilerinizi girin ve senkronize edilecek veriler listesinden ” Kişiler ” seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

Bu adımları tamamladıktan sonra, sıra kişilerinizi iPhone’dan Gmail’e aktarmaya gelir. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Kişiler uygulamasını açın ve sağ üstteki üç noktalı menü simgesine dokunun. Şimdi açılır menüden “vCard’ı Dışa Aktar “ı seçin ve ardından kişiler dosyanızı nereye kaydetmek istediğinizi seçin. Daha sonra erişebilmek için cihazınıza veya Dropbox’a kaydedin. Kişileriniz dışa aktarıldıktan sonra, artık bir sonraki adıma geçebiliriz, bunları gmail’e aktarın. Bunu yapmak için, Gmail hesabınızı bir web tarayıcısında açın ve ekranın sol tarafındaki “Kişiler” düğmesine tıklayın. Şimdi açılır menüden “Kişileri İçe Aktar “ı seçin ve iPhone’unuzdan dışa aktardığınız VCF dosyasını yükleyin. Tüm kişilerinizin yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.

iPhone Kişileri Andorid’e Aktarma

Yakın zamanda bir iPhone’dan bir Android cihaza geçmeye karar verdiyseniz, kişilerinizi nasıl aktaracağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İçeriğimiz hayatınızdaki önemli kişilerle bağlantıda kalabilmeniz için tüm kişilerinizi eski iOS cihazınızdan bir Android cihaza aktarmak için gereken adımları gösterecektir. Başlamak için her iki cihazın da sabit bir internet bağlantısına bağlı olduğundan emin olun. Ardından bu basit adımları izleyin:

 • IPhone’unuzda Kişiler uygulamasını açın.
 • ‘Kişiyi Paylaş’ı seçin
 • Aktarmak istediğiniz kişileri seçin ve ‘VIA Paylaş’ı seçin
 • Paylaşım seçeneklerinden Posta veya Mesajlar’ı seçin
 • İletişim bilgilerini kendi e-posta adresinize gönderin
 • E-postayı Android cihazınızda açın ve tüm ekleri tek tek indirin
 • Şimdi Kişiler uygulamasını açın android cihazınızda ‘Kişileri İçe Aktar’ seçeneğini seçin
 • İndirilen dosyaları kişi listenize aktarmak için tek tek seçin

İşte bu kadar! Artık tüm iPhone kişilerinizi bir Android cihaza başarıyla aktardınız.

YouTube video
YouTube video

iPhone

Akıllı Telefon

Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş