takipçi satın al

Instagram Sohbette Ne Demek? (Doğru Cevap)

Gidio.NET

Instagram sohbette ne demek? Sorusu ile sık karşılaşmaktayız. Instagram şüphesiz Dünya’nın en büyük ve en eğlenceli sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Herkesin yakından takip ettiği Instagram uygulamasının bilinen ve bilinmeyen çok farklı özellikleri bulunuyor. Tabi, bilinmeyen her özelliği herkesin bilebileceği anlamına gelinmiyor. Fakat biraz araştırma yaparak Instagram’ın bilinmeyen özelliklerini yakından takip edebilirsiniz.

Instagram sohbet kısmında karşımıza birden fazla özellik sunulur. GIF’ler, fotoğraflar, videolar, emojiler vb. olan tüm aktiviteleri bir diğer Instagram kullanıcısı ile sohbet ederken yapabiliyoruz. Fakat birde Instagram sohbetler kısmında şu şekilde bir yazı mevcut; ‘’Instagram sohbette’’. Peki, Instagram sohbette ne demek? İşte sizlere doğru cevabı!

gidio one cikan gorsel 24Pin
Instagram Sohbette Ne Demek?

Instagram Sohbette Ne Demek?

Instagram’da her gün milyarlarca insan, milyarlarca mesaj gönderiyor. Milyarlarca insan Instagram’da aktif oluyor. Her geçen gün hızla yayılmaya devam eden uygulamanın bilinmeyen farklı yönleri mevcut. Her geçen günde uygulamaya Instagram yetkilileri tarafından yeni bir özellik dahil edilmekte. Son özelliklerden bir tanesi de ‘’Instagram sohbette’’ özelliği.

Sohbet kısmında yer alan ‘’Sohbette’’ yazısı, bir diğer konuşmuş olduğunuz Instagram kullanıcısının aynı anda sohbette yer alıyor anlamını taşır. Yani siz ona mesaj atıyorken, o da sizin mesajınızı bekliyorsa Instagram bu durumda sohbet ekranı üzerinde diğer kullanıcı için ‘’sohbette’’ yazısını çıkartacaktır. Eğer konuşmakta olduğunuz kişi sohbet ekranından çıkarsa, sohbette yazısı gidecek ve tekrar girene kadar yazı çıkmayacaktır.

Sonuç olarak sohbette yazısı gelişmiş ve güzel bir Instagram özelliğidir. Karşınızdaki kişiyle konuştuğunuz anda onun da mesajınızı bekliyor olup olmadığına göz atmak için kullanılabilir bir özellik. Tabi, bu özellik sevgililer arasında kıskançlığa neden olmakta. Çünkü Instagram’da sohbet ederken sevgililer mesajın anında görünmesini isteyebilirler. Bu özelliği kapatmak için şu anda herhangi bir çözüm yöntemi bulunmuyor.

Instagram Sohbette Olduğunu Nasıl Anlarız?

Instagram’da bir kullanıcının mesaj attığınızda sohbet ekranında olup olmadığını anlayabilmek için tek bir yol vardır. O da Instagram’ın yeni getirmiş olduğu ‘’Sohbette’’ özelliğidir. Eğer bir kullanıcıya mesaj attığınızda karşınızdaki kullanıcı için sohbet ekranında ‘’sohbette’’ yazısı beliriyor ise o kişi sizin sohbet ekranınızı açmış, bekliyor demektir.

Mesaj atmakta olduğunuz kişi mesaj atmanıza rağmen mesajları görmüyorsa ve sohbette yazısı çıkmıyorsa bilin ki karşınızdaki kişi sohbet ekranını kapatmış, mesajınıza bakmıyor demektir. Sonuç olarak sohbette yazısı gayet işlevsel ve birinin sohbette olup olmadığını anlayabilmeniz için gelişmiş bir özelliktir.

Instagram Özel Sohbet Ne Demek?

Instagram özel sohbet, konuşmalarınızı güvende tutmanın harika bir yoludur. Normal bir mesajlaşma uygulamasıyla aynı işlevselliği sağlar, ancak siz ve sohbet ettiğiniz kişiler Instagram’da başka hiç kimse tarafından görülemezsiniz. Mesajlarınız onların haber akışında veya platformun başka bir yerinde görünmez. Bu, herkesle paylaşmamayı tercih ettiğiniz gizli konuşmalar için idealdir. Kişilerinizden birinin profiline girip “mesaj” düğmesine tıklayarak ve ardından “gizli bir konuşma başlat” seçeneğini seçerek özel bir sohbet başlatabilirsiniz. Buradan metin, fotoğraf, video, emoji ve GIF’ler gönderebilir ve diğer kullanıcıların görüş alanının dışında kalabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş