takipçi satın al

Instagram Hikaye Süresi Uzatma (60 Saniye)

Yahya Sefa Diri

Instagram hikaye süresi uzatma konusunda sık soru alıyoruz. Instagram hikayenizin süresini uzatmanın yollarını mı arıyorsunuz? O zaman başka yere bakmanıza gerek yok! Bu makalede, hikayelerinizin süresini nasıl kolayca uzatabileceğinizi ve onları nasıl daha ilgi çekici hale getirebileceğinizi tartışacağız.

Instagram’da artık hikaye sürelerini 15 saniyeden 60 saniyeye kadar uzatabiliyorsunuz. Dilerseniz 15 saniye dilerseniz de 60 saniye (1 dakika) hikaye paylaşabilme imkanına sahipsiniz. Eğer Instagram hesabınızda halen böyle bir özellik yoksa ve Instagram 60 saniye hikaye özelliği konusunda destek arıyorsanız bu içerik sizlere kılavuz olacaktır.

Instagram Hikaye Süresi Uzatma

Instagram’da hikaye sürenizi uzatabilmeniz için yapmanız gereken bazı basit adımlar vardır. Oldukça basit olan bu adımlar sayesinde Instagram hesabınızın hikaye süresini 15 saniyeden 60 saniyeye kadar çıkartmış olacaksınız. Eskiden 60 saniyelik video için Instagram’da 4 seferde 15 saniyelik video paylaşmanız gerekiyorken yeni gelen güncelleme ile birlikte bu sorun ortadan kalktı ve Instagram’da tek seferde 60 saniyelik videolar, hikayeler paylaşabilme imkanına sahip oldunuz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 44Pin
Instagram 60 Saniye Hikaye Nasıl Yapılır?

Instagram 60 Saniye Hikaye Nasıl Yapılır?

Instagram’da hikaye sürelerinizi 15 saniyeden 60 saniyeye kadar çıkartmak için uygulamanız gereken basit adımları aşağıda derledik. Aşağıda yer alan Instagram hikaye süresi uzatma adımları sayesinde sorunsuz bir şekilde Instagram hikayelerinizi 60 saniyeye uzatabilirsiniz.

Instagram hikaye süresi uzatma adımları:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Ekranı sağa doğru kaydırın ve hikaye bölümüne girin.
 • Hikayenizi video olarak çekin.
 • Hikayeleriniz artık 15 saniye değil, 60 saniye boyunca devam edecektir.
 • Video süresi 60 saniye olunca butonu bırakın.

Bu adımları takip ederek Instagram’da 60 saniye hikaye uzatma ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Hikaye videosu 60 saniyeye gelince video butonunu bırakmayı unutmayın. Eğer bırakmazsanız hikaye devam edecek ve hikaye süreniz 60 saniyeyi aştığı için diğer seriye geçecektir.

Instagram hesabınız güncellenmiyor Instagram hesabı güncellenmiyor içeriğimize göz atın.

Instagram 60 Saniye Olmuyor

Instagram’a yeni dahil edilen Instagram 60 saniye hikaye yükleme özelliği sayesinde artık Instagram hikayeleriniz 15 saniye olmaktan çıkıyor, 60 saniyeye kadar uzatılabiliyor. Fakat bazı kullanıcılarda bu problem olarak kalmaya devam etmekte. Yani bazı Instagram kullanıcıları hikayelerinin 15 saniyede takılı kaldığını, 60 saniye olmadığını aktarmaktadır. Eğer hikayeleriniz 60 saniye olmuyorsa aşağıdaki adımları takip edin.

 • Instagram uygulamasını güncelleyin.
 • Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.
 • Instagram uygulamasını WiFi ile değil mobil veri ile kullanın.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar girin.
 • Instagram uygulamasındayken yeni bir hesaba giriş yapıp çıkın. Tekrar eski hesabınıza geri girin.
 • Telefon saat ve tarihinin doğru olduğundan emin olun.

NOT: Instagram 60 saniye hikaye özelliğini halen bazı kullanıcılara ve hesaplara sunmuş değil. Bazı kullanıcılar test hesabı kategorisinde olduğu için Instagram’a getirilen yeni özellikler ilk onların hesabında gözükebilir. Zamanla Instagram 60 saniye hikaye ayarlama özelliği de diğer kullanıcılara gelmiş olacaktır.

Instagram Hikaye Süresi Ayarlama

Instagram üzerinden hikaye sürelerinizi ayarlayabileceğiniz herhangi bir ayar veya özellik yoktur. Instagram hikaye sürenizi ayarlayabilmek için Instagram hikaye bölümünü açtıktan sonra hikaye videosu çekerek süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hikaye çekme butonuna ne kadar uzun süreli basarsanız Instagram hikayeniz o kadar uzun olacaktır. Eğer 60 saniyeden daha uzun bir sürede hikaye çekmek istiyorsanız hikaye bölümündeyken hikaye çekme butonuna 60 saniyeden daha uzun basmanız gerekir.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri