takipçi satın al

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme Nasıl Yapılır? (2023)

Gidio.NET

Xiaomi ahize sesi yükseltme konusu son günlerin popüler konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi marka telefonun sesini yükseltmek için, denenebilecek birkaç strateji vardır. Bu yöntemlerden bazıları aynı telefon türlerinde iyi sonuçlar verebilir.

Xiaomi telefon sahibiyseniz, muhtemelen Ahize Sesi Yükseltme konusunu araştırmışsınızdır. Telefona ekledikleri bu şık özellik ile ayarlar yapıldıktan sonra sesi normalden çok daha fazla açmanıza olanak tanıyor.

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme

Birkaç basit adımla cihazınızın ses seviyesini artırabilirsiniz. İşte Xiaomi telefonun sesini nasıl artıracağınıza dair bazı ipuçları:

 • Bir ses amplifikatörü kullanın: Bir xiaomi telefonun sesini yükseltmenin en iyi yollarından biri bir ses yükseltici kullanmaktır. Bu amplifikatörler doğrudan cihazınıza takılır ve telefonunuzun ses kaldırıcısının çıkış sesini önemli ölçüde artırabilir.
 • Hoparlör boyutunu arttırın:  Hoparlörünüzün boyutunu artırmak, Xiaomi telefonunuzun sesini artırmanıza da yardımcı olacaktır. Daha büyük bir hoparlör, cihazın ses dalgalarını daha verimli bir şekilde dağıtmasını sağlayarak eskisinden daha yüksek ses çıkarmasını sağlayacaktır.
 • Kulaklık adaptörü kullanın: Bir ses amplifikatörüne yatırım yapmadan telefonunuzun ses çıkışını artırmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, kulaklık adaptörü en iyi çözümdür. Kulaklık adaptörü, normal kulaklıkları telefonunuza takmanıza olanak tanır ve eskisinden daha yüksek hacimlere ulaşır.
 • Ayarlar’da Ses Seviyesini Ayarlayın: Xiaomi cihazınızda ana ayarlar menüsünü açın ve ‘Ses ve Titreşim’i seçin. Buradan hem sistem ses seviyesini hem de medya/çağrı ses seviyesini tercihlerinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ekolayzer seçeneklerini ayarlayın: Xiaomi telefonlar, ses çıkışınızı özelleştirmenize olanak tanıyan yerleşik bir Ekolayzer özelliği ile birlikte gelir. Ses kalitesinden ödün vermeden müziğinizi veya podcast’lerinizi daha yüksek sesle dinlemek için ayarlarla oynayabilirsiniz.
 • Özel Bir ROM Yükleyin: Özel bir ROM yüklemek, yalnızca cihazın performansını artırmak için değil ancak ses seviyesi konusunda da yardımcı olabilir. Özel ROM’lar genellikle cihazınızın mümkün olan maksimum ses yüksekliğini artırmanıza olanak tanıyan ses yükseltme kodlarıyla birlikte gelir.
 • Bir Ses Yükseltici Uygulama Kullanın: Google Play Store’da ve diğer uygulama mağazalarında Xiaomi telefonların ses seviyelerini artırabilen birkaç üçüncü taraf uygulaması mevcuttur.

Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme Kodu

Xiaomi Ahize sesi yüksetlme kodları, ses deneyiminizi daha da iyi hale getirmenize yardımcı olacak harika bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, herhangi bir bozulma veya ses kalitesi kaybı olmadan sesinizin seviyesini kolayca artırabilirsiniz. Bu özellik, ses netliği ve ses seviyesinde ekstra bir artış sağlayarak daha yüksek seviyelerde müzik dinlemek veya video izlemek için mükemmel hale getirir. Aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuzun ses seviyesini yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

 • Telefonunun arama ekranına girin.
 • Tuş takımı yerine  *#*#3646633#*#* kodunu yazıp ‘’ Ara ‘’ kısmına basın.
 • Karşıya çıkan pencereden iki defa sağa doğru kaydırın.
 • ‘’ Hardware Testing ‘’ yazısını gördükten sonra ‘’ Audio’’ ya tıklayın ve ‘’ Volume ‘’ seçeneğine basın.
 • Ardından ‘’ Audio Playback ‘’ seçeneğini gördükten sonra ‘’ BT A2DP ‘’ yazısının yanındaki ok işaretine basın.
 • Çıkan ekrandan ‘’ Headset+Speaker ‘’ yazısına basın.
 • Buradaki 124 olarak gelen ayarı 160 veya 170 olarak değiştirin ve kaydet seçeneğine basın.
 • Ayarlamaları yaptıktan sonra telefonun kapatıp yeniden başlatın.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel KopyasiPin
Xiaomi Ahize Sesi Yükseltme

Xiaomi Ahize Sesi Az

Xiaomi telefonunuzun ses seviyesinin düşük olması, özellikle de arama yapmaya veya müzik dinlemeye çalışıyorsanız, gerçekten can sıkıcı olabilir. Genellikle düzeltilmesi kolay bir sorundur. Xiaomi telefonunuzda düşük ses seviyesi ile ilgili sorun yaşıyorsanız atabileceğiniz bazı adımları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Sesin açık olduğundan ve ses seviyesi yüksek olduğundan emin olun: Telefonunuzdaki ses ayarlarını kontrol ederek hem zil hem de medya ses düzeylerinin maksimum seviyeye ayarlandığından emin olun.
 • Kulaklık girişini temizleyin: Kulaklık kullanırken düşük ses seviyesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, kulaklık girişini pamuklu çubukla veya basınçlı hava kutusuyla temizlemeyi deneyin.
 • Ses sürücülerini kontrol edin: Düşük ses seviyesi sorunlarına yardımcı olabileceğinden, telefonunuzun ses sürücüsünün en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Sürücüyü nasıl güncelleyeceğinizle ilgili bilgileri genellikle telefonunuzun kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.
 • Uygulamayı kontrol edin ayarlarını kontrol edin: Belirli uygulamalarda düşük ses seviyesi sorunu yaşıyorsanız, bu uygulamaların ayarlarını kontrol edin ve maksimum ses seviyesine ayarlandıklarından emin olun.
 • Telefonunuzu sıfırlayın: Her şey başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlamak sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Sıfırlamadan önce tüm önemli dosyaları yedeklediğinizden emin olun, çünkü bu işlem cihaz üzerinde tüm kişisel bilgileri silecektir.

Bu adımları izlemek, Xiaomi telefonunuzdaki düşük ses seviyesi sorunlarını çözmenize yardımcı olacaktır. Aksi takdirde, daha fazla teşhis ve onarım için cihazı bir servis merkezine götürmek iyi bir fikir olabilir.

Xiaomi Ahize Testi

Xiaomi ses testi yapmak kolaydır ve cihazınızın düzgün çalıştığından emin olmanın önemli bir parçasıdır. İşte Xiaomi cihazınızın sesini test etmek için adım adım bir kılavuz:

 • Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Ses ve Titreşim’i seçin.
 • Görene kadar aşağı kaydırın ‘Ses Testi’ seçeneğini seçin.
 • ‘Ses Testi’ seçeneğine dokunun ve ardından harici hoparlör veya kulaklık kullanmanıza bağlı olarak ‘Hoparlör’ veya ‘Kulaklık’ testini seçin.
 • Tüm testler tamamlanana kadar ses talimatlarını izleyin. Seste herhangi bir bozulma olup olmadığını dinlediğinizden emin olun.
 • Test tamamlandığında, hem sol hem de sağ kanallarda aynı seviyede ses kalitesi duyduğunuzdan emin olun.
 • Sesinizde bozulma, cızırtı veya hiç ses gelmemesi gibi herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, cihazınızı servise götürme zamanı gelmiş olabilir.

Bu adımları izleyerek cihazınızın düzgün çalıştığından emin olabilir ve kaliteli ses performansı sağlayabilirsiniz. Xiaomi cihazınızdan en üst düzeyde ses performansı elde etmek için testi arada bir yaptığınızdan emin olun.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri