takipçi satın al

WhatsApp Çöp Kutusu Var Mı? (Çözüm)

Yahya Sefa Diri

WhatsApp çöp kutusu var mı? Sorusunu son günlerde çok sık alıyoruz. WhatsApp ile hiçbir ücret ödemeden Dünya’nın 4 bir yanındaki tüm insanlık ile mesajlaşabilirsiniz. Fotoğraflar, videolar, sesli mesajlar, konum ve aklınıza gelebilecek her bir şeyi WhatsApp ile ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Peki, WhatsApp’da tüm konuşmalar sonrası çöp kutusu var mı? Doğru cevap aşağıda.

WhatsApp ile birlikte yapabileceklerinizin imkanı yokken bir yandan da WhatsApp’ı kullanmak bazı insanlara göre tehlikeli hale gelebilir. Mesajlaştıktan sonra mesajların kalıntısını silmek, izlerini yok etmek için WhatsApp çöp kutusuna ihtiyaç duyabilir. WhatsApp’da çöp kutusu var mı? Varsa bu mesajları nasıl sileceğiz? İşte sizlere tüm detayları!

WhatsApp Çöp Kutusu Var Mı?

WhatsApp’da çöp kutusu diye bir özellik yoktur. WhatsApp’da mesajlaştıktan sonra mesajlarınızı sildiğiniz anda mesajlaşmalarınız WhatsApp uygulamasından kaldırılır ve geri siz istemediğiniz sürece döndürülemez. Fakat WhatsApp’da mesajlaştığınız ve görüştüğünüz her kişinin kalıntıları, WhatsApp için eğer Android bir telefon kullanıyorsanız ‘Dosyalar’ bölümünde saklanabilir.

WhatsApp çöp kutusu olarak bilinen özellik aslında telefonun üzerinde yer alan ‘Dosyalar’ kısmıdır. Dosyalar kısmında, WhatsApp’dan mesajları silseniz dahi mesajlaşmanız orada durmaya devam edecektir. Bu bir tür kalıntı olarak telefonda yer alır ve daha sonrasında mesajlaşmalar geri döndürülmek istenirse kullanılabilir. WhatsApp çöp kutusunu kullanmak için ve WhatsApp eski mesajları geri getirme işlemleri için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem vardır.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 76Pin
WhatsApp Çöp Kutusu Nasıl Temizlenir?

WhatsApp Çöp Kutusu Nasıl Temizlenir?

WhatsApp çöp kutusunu nasıl temizleyeceğiniz konusunda endişeleriniz varsa bu içerik sizlere kılavuz olacaktır. Daha önce hiç bilmediğiniz yöntemler ile WhatsApp çöp kutusunda kalan tüm mesaj kalıntılarını telefonunuzdan silebilirsiniz. Fakat siz telefonunuzdan silseniz dahi karşı tarafında telefonunda WhatsApp çöp kutusu bölümünde tüm mesajlaşmalar duracaktır.

WhatsApp çöp kutusunu kullanmak için:

  • Telefonunuzu açın ve ana ekrana girin.
  • Dosyalarım bölümüne tıklayın.
  • Arama barına ‘WhatsApp’ yazın.
  • Karşınıza çıkan WhatsApp ile alakalı tüm dosyaları silin.

Hepsi bu kadar. Bu basit adımları uygulayarak WhatsApp’ın tüm mesaj kalıntılarını telefonunuzdan silebilirsiniz. Kolay ve basit bir adım olduğu için ek bir uygulamaya gerek duyulmaz fakat yine de mesajların silinmediğini düşünüyorsanız kullanabileceğiniz 3. Parti programlar vardır.

WhatsApp silinen mesajları yok etmek için:

  • CCleaner programını kullanın.

CCleaner programı iPhone ve Android cihazlara yüklenebilen gelişmiş temizlik uygulamasıdır. Telefonunuzda istenmedik bütün kalıntıları yok eder ve geri döndürülemez bir şekilde imha eder.

WhatsApp Çöp Kutusu Nerede iPhone

WhatsApp’a ait yeni bir özellik mi çıktı? Hayır. WhatsApp’a yeni dahil edilen bir özellikmiş gibi konuşulan WhatsApp çöp kutusu, aslında hiçbir telefonda yoktur. Ne Android cihazlarda ne de iPhone cihazlarda WhatsApp çöp kutusu diye bir alan yoktur, olmayacaktır da. WhatsApp programında sildiğiniz tüm mesajları kalıcı olarak silebilmek ve bundan emin olmak için CCleaner gibi ek programları kullanabilirsiniz. Bu tür programlar telefonunuzdaki tüm veri tabanını analiz eder, varsa WhatsApp’daki mesajlaşmalar için kalıntıları siler.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri