takipçi satın al

Snapchat Bildirim Gelmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Yahya Sefa Diri

Snapchat bildirim gelmiyor sorunuyla alakalı olarak çok sık soru almaktayız. Snapchat için bildirim hataları bugünlerde çok popüler. Kullanıcılar bildirim sesi açma, bildirim sesi kapatma veya bildirim sesi gelmiyor gibi hataları Snapchat’e bildiriyorken bu hatalar için neler yapabileceğimize dair tüm çözüm yöntemlerini paylaştık.

Snapchat gençler arasında en çok kullanılan ve en gelişmiş sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Snapchat’i kullanarak arkadaşlarınıza fotoğraflar, videolar gönderebilirsiniz. Peki, Snapchat’te artık bildirimler gelmiyorsa ne yapmalıyız? İşte sizlere Snapchat bildirim gelmiyor sorunuyla alakalı olarak çözüm yöntemleri!

Snapchat Bildirim Gelmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Snapchat bildirimleri hatası yaşıyorsanız endişelenmeyin. Bildirimlerinizi tekrar yoluna koymak için işte yapmanız gerekenler:

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin: Başka bir şey yapmadan önce, cihazınızın internete bağlı olduğundan ve ağınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olun. Sorunun nedeni bu olabilir.
 • Snapchat’i yeniden başlatın: İnternetiniz düzgün çalışıyorsa, Snapchat’in kendisini yeniden başlatmayı deneyin (zorla kapatarak veya kaldırıp yeniden yükleyerek). Bazen bu, bildirimler hatasını çözmeye yardımcı olabilir.
 • Önbelleği ve verileri temizleyin: Başka bir seçenek de uygulamanızın önbelleğe alınmış verilerini ve yerel depolama alanını temizlemektir. Bu, bozuk dosyalar veya benzer bir şey nedeniyle uygulamanın düzgün yüklenememesiyle ilgili herhangi bir sorun varsa da yardımcı olabilir. Bunu yapmak için atabileceğiniz bazı kolay adımlar var. Snapchat bildirimlerini almakta sorun yaşıyorsanız işte yapabilecekleriniz:
 • Cihazınızın Ayarlarını Kontrol Edin: Cihazınızdaki bildirim ayarlarını kontrol ederek başlayın. Telefonunuzun uygulamadan gelen bildirimleri almaya hazır olması için hem “Rahatsız Etmeyin” hem de “Sessiz” ayarlarının kapalı olduğundan emin olun.
 • Pil Tasarruf Modunu Devre Dışı Bırakın: Pil tasarrufu modunuz etkinse, Snapchat’in cihazınıza herhangi bir bildirim göndermesini engelliyor olabilir. Bu özelliği kapatmak sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.
 • Snapchat uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.
 • VPN uygulamasını kapatın.
 • Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını kontrol edin.

Bu adımları izleyerek Snapchat bildirimlerinizi kısa sürede tekrar çalışır hale getirebilirsiniz! Biraz sorun giderme ile bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilir ve en sevdiğiniz sosyal medya platformunun keyfini çıkarmaya geri dönebilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 73Pin
Snapchat Bildirim Sesi Gelmiyor

Snapchat Bildirim Sesi Gelmiyor

Snapchat bildirimlerinizin gelmemesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız endişelenmeyin. Bu yaygın bir sorundur! Neyse ki, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

 • Öncelikle, cihazınızın sessiz modda veya Rahatsız Etmeyin ayarında olmadığından emin olun. Bu ayarlar etkinse, bildirim seslerinizin çalınmasını durduracaktır. Ek olarak, cihazınızda ve uygulamanın kendisinde ses seviyesinin açık olup olmadığını kontrol edin. Bunu genellikle Snapchat uygulamasını açıp Ayarlar > Sesler ve Bildirimler > Bildirim Sesi Seviyesi bölümüne giderek ayarlayabilirsiniz.
 • Sonraki adım: Anlık bildirimlerin hem Snapchat uygulaması hem de cihazınız için etkinleştirildiğinden emin olun. Bu size izin verecektir birisi size mesaj gönderdiğinde veya sizi bir Hikayede etiketlediğinde bildirim almak için. Anlık bildirimleri açmak için Snapchat uygulamasını açın ve Ayarlar > Sesler ve Bildirimler bölümüne gidin. Ardından mevcut olan tüm Anlık Bildirim seçeneklerini etkinleştirin.
 • Cihazınız hala Snapchat bildirimleri için ses çalmıyorsa, uygulamanın eski bir sürümünü yüklemiş olabilirsiniz. App Store veya Google Play Store’a gidip mevcut olabilecek güncellemeleri kontrol ederek Snapchat uygulamasını güncellemeyi deneyin. Güncelledikten sonra Snapchat’i tekrar kullanmayı deneyin ve bunun bildirim sesleriyle ilgili sorununuzu çözüp çözmediğine bakın.

Son olarak, her şey başarısız olursa, sorununuzu gidermeye yardımcı olması için her zaman Snapchat desteğine ulaşabilirsiniz!

Snapchat Bildirim Sesi Kapatma

Birisi sizi her fotoğrafladığında bildirim almaktan sıkıldıysanız, Snapchat’teki sinir bozucu bildirim sesini nasıl kapatacağınızı burada bulabilirsiniz.

 • İlk olarak, Snapchat uygulamanızı açın ve ekranın sol üst tarafındaki hayalet simgesine dokunun. Profilinize girdikten sonra, Ayarlar’ı açmak için sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.
 • “Bildirimler “i görene kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Burada, “Ses” altında, her türlü bildirim sesini devre dışı bırakmak için seçenekler listesinden Hiçbiri’ni seçin. Ses olmasa bile bildirimleri almaya devam edeceksiniz, bu nedenle yeni snap’leri veya sohbetleri kaçırma konusunda endişelenmeyin!

Diğer bildirim ayarlarını da özelleştirebilirsiniz i̇sterseniz burada “Titreşim” ve “LED Flaş” gibi. İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmek ve sessiz bir Snapchat deneyiminin tadını çıkarmak için geri düğmesine basmanız yeterlidir.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri