takipçi satın al

Instagram Şikayet Sayfası (Yardım Merkezi)

Yahya Sefa Diri

Instagram şikayet sayfası hakkında sık soru alıyoruz. Instagram’da birini bildirmek kolaydır ve başka kimsenin uygunsuz davranışlarıyla uğraşmak zorunda kalmamasını sağlamaya yardımcı olabilir. Şikayetinizin düzgün bir şekilde ele alınmasını sağlamak için, yardım talebinizi gönderirken, varsa ekran görüntüleri de dahil olmak üzere, sorun hakkında ayrıntılı bilgi eklemeniz gerekir. Bu, Instagram’ın sorunu araştırmasını ve zamanında bir çözüm bulmasını kolaylaştırır.

İster kayıp hesaplar, ister hacklenmiş profiller, isterse de platformdan keyif almanızı engelleyen başka bir sorun olsun, şikayette bulunmak en iyi seçeneğiniz olabilir. Böyle bir konuda resmi bir bildirimde bulunmak göz korkutucu olsa da, şikayetinizin duyulmasını ve uygun şekilde ele alınmasını sağlamak için atabileceğiniz adımlar vardır. İşte sizlere Instagram şikayet sayfası hakkında bilmeniz gerekenler…

gidio one cikan gorsel 30Pin
Instagram Şikayet Sayfası

Instagram Şikayet Sayfası

Instagram’da hoşunuza gitmeyen bir şey gördüyseniz veya birisi Topluluk Kurallarına uymuyorsa, onu bildirme seçeneğiniz vardır. Bu makale, bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar sağlayacaktır.

Bir Instagram kullanıcısını bildirmek kolay ve anlaşılırdır:

 1. Profil sayfalarına gidin
 2. Profil sayfalarının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun
 3. Sağlanan seçenekler listesinden “Rapor” öğesini seçin
 4. Ekranda görüntülenen istemleri izleyin ve ekran görüntüleri veya ilgili gönderilerin bağlantıları gibi neden bildirimde bulunduğunuza ilişkin ek bilgiler sağlayın
 5. Raporunuzu gönderin

Bir kullanıcıyı bildirdikten sonra, bu kullanıcının Instagram’ın Rapor Merkezi aracılığıyla raporunuzun durumunu takip edin. Ayrıca söz konusu kullanıcıya bir mesaj göndererek onu rapor ettiğinizi ve nedenini bildirebilirsiniz. Instagram’ın raporunuzu incelemesinin ve gerekirse harekete geçmesinin 48 saate kadar sürebileceğini unutmamak önemlidir. Bazı durumlarda, harekete geçmeden önce davranışlarını veya içeriklerini tartışmak için kullanıcıyla doğrudan iletişime bile geçebilirler.

Bildiriminizin doğru şekilde ele alınmadığını düşünüyorsanız veya bildirimde bulunduktan sonra sorun devam ediyorsa, web sitesi veya sosyal medya hesapları aracılığıyla doğrudan Instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Şikayetinize yanıt olarak hangi adımların atıldığı hakkında daha fazla bilgi sağlayabileceklerdir.

UYARI: Birileri sizi arayarak veya mesaj atarak ”hakkınızda şikayet var” diyerek bir sayfaya yönlendiriyorsa bu genellikle sizden para almak için kullanılan illegal bir yöntemdir. Bu tür kişilerin oyunlarına kesinlikle gelmeyiniz. Sizden para, hesap bilgileri vs. bu tür bilgiler istiyorsa vermeyiniz.

Instagram’a Nasıl Şikayette Bulunabilirim?

Instagram’da bir şeyden memnun değil misiniz? İster platformun Topluluk Kurallarını ihlal eden bir yorum, gönderi veya hesap davranışı olsun, şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

 • Adım 1: Instagram’ın Yardım Merkezi sayfasını ziyaret ederek başlayın. Bunu uygulamanın sağ üst köşesindeki profil menünüzde bulabilirsiniz (üç çizgi). Açılır listeden “Yardım Merkezi “ni seçin ve “Politika ve Güvenlik “e tıklayın
 • Adım 2: Politika ve Güvenlik sayfasında, “Bir Şey Bildir” seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın Raporlama akışını başlatmak için “Bir Şey Bildir “e tıklayın.
 • Adım 3: Bu sayfada şunları seçin bildirmek istediğiniz uygun sorunu (örneğin taciz, nefret söylemi, çıplaklık) seçin. Bir kategori seçtiğinizde ek raporlama seçenekleri ortaya çıkacaktır, bu nedenle sorununuza en uygun olanı seçin.
 • 4. Adım: Daha sonra, bildirdiğiniz şey ve bunun neden Instagram’ın Topluluk Kurallarına aykırı olduğu hakkında daha fazla bilgi vermeniz istenecektir. Şikayetinizi açıklarken mümkün olduğunca spesifik olmaya çalışın.
 • Adım 5: İşiniz bittiğinde “Gönder “e tıklayın ve şikayetiniz Instagram personeli tarafından incelenecektir. İçeriğin kurallarını ihlal ettiğini tespit ederlerse, bildirilen materyale erişimi kaldırmak veya devre dışı bırakmak ya da hatta bir hesabı askıya almak gibi önlemler alabilirler.

Instagram Yardım Merkezi: https://help.instagram.com/

Instagram Şikayet Formu

Instagram’da bir şikayette mi bulunmanız gerekiyor? Doğru yere geldiniz! Instagram’da şikayette bulunmak daha kolay olamazdı. İşte nasıl yapılacağı:

 • Instagram’daki Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edin ve sayfanın altındaki “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayın.
 • Bize Ulaşın sayfasında, konular listesinden “Bir şey düzgün çalışmıyor” seçeneğini seçin ve ardından neyin çalışmadığı veya neden şikayette bulunduğunuz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi kullanarak ayrıntılı bilgi verin.
 • Sorununuzu gönderdikten sonra, Instagram şikayetinizi inceleyecek ve 24 saat içinde bir güncelleme sağlayacaktır, ancak bu süre aşağıdakilere bağlı olarak değişebilir şikayetinizin karmaşıklığı.

Ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz veya sorularınız varsa, yardım için Instagram’ın müşteri destek ekibine ulaşmaktan çekinmeyin. Her zaman hazırdırlar ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar!

Instagram Yardım Merkezi İletişim

Instagram yardım merkezi iletişim numarasını mı arıyorsunuz? Burada, sorunlarınızın hızlı ve verimli bir şekilde çözülebilmesi için müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarımız var.

 • Instagram ile iletişime geçmenin en iyi yolu destek sayfasını kullanmaktır. Bu sayfa, bir hesapla ilgili sorun yaşıyorsanız veya bir özellikte sorun giderme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Müşteri Desteğine nasıl ulaşacağınızla ilgili bilgiler içerir. Ayrıca, doğrudan yardıma ihtiyaç duymadan sorunuzu yanıtlayabilecek sık sorulan sorular (SSS) gibi yararlı bağlantılar ve kaynaklar da sağlar.

Instagram’a direkt olarak ulaşabileceğiniz herhangi bir WhatsApp veya telefon numarası yoktur. Bu yüzden sizi Instagram’dan arayan kişiler olduğunu söyleyen hiç kimseye inanmayınız. Bu kişiler hesabınızı çalabilir ve bir daha kullanılamaz hale getirebilirler.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri