takipçi satın al

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır? (Doğru Yöntem)

Gidio.NET

Ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu sorulardan Minecraft bileme taşı nasıl yapılır? Minecraft taş kesici yapımı hakkında soruların cevaplarına içeriğimizde detaylı bir şekilde yer verdik. Minecraft bileme taşı, hasarlı aletleri ve zırhları onarmak için kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Onunla, eski teçhizatı kısa sürede hayata döndürebilirsiniz.

Hevesli bir inşaatçı ya da madenci için vazgeçilmez bileme taşı en iyi araçtır. Aynı zamanda hasarlı aletleri ve zırhları onarmak için kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Eski teçhizatı kısa sürede hayata döndürebilirsiniz. Kılıçları, baltaları, çapaları ve hatta oltaları keskinleştirmek için de kullanılmaktadır.

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır ?

Minecraft bileme taşını sadece birkaç basit adımla, alet ve silahları keskinleştirmek için yapmaya başlayabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı;

  • Gerekli malzemeleri toplayın. İki blok parke taşı, bir blok kumtaşı, dört parça kırmızı taş tozu ve iki demir külçe bu tarif için gereklidir.
  • Parke taşı bloklarını “V” şeklinde yerleştirin, kumtaşı bloğu üstlerinde ve kırmızı taş tabanlarında olsun. Bu, bileme taşı yapmak için zanaat masanızın kurulumudur.
  • İki demir külçesini işçilik masasına koyun ve ardından bileme taşı sonucunu envanterinize sürükleyin. Daha sonra bileme taşına sahip olacaksınız.
  • Artık bileme taşını envanterinizdeki herhangi bir silahı veya aleti keskinleştirmek için kullanabilir, onlara ekstra güç ve hız kazandırabilirsiniz. Keskinleştirmek istediğiniz eşyanın üzerindeyken farenin sol tuşunu basılı tutmanız  ve bileme taşını üzerinde sürüklemeniz yeterlidir.

Minecraft bileme taşı yapmak, aletlerinizi ve silahlarınızı en iyi durumda tutmanın pratik yoludur! Sadece birkaç basit adımla yapabilir ve bilemeye başlayabilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 11Pin
Minecraft Bileme Taşı

Minecraft Bileme Taşı Yapımı

Sadece birkaç malzeme, bazı temel işçilik becerileri ve biraz sabırla aşağıdaki adımları takip ederek kendi bileme taşınıza sahip olabilirsiniz. Başlamak için malzemelerinizi toplamanız gerekecek. Bir demir külçeye ve iki parça çakmaktaşına ihtiyacınız olacak. Bunlar çoğu Minecraft dünyasında bulunan ortak malzemeler. Ardından, bir zanaat masası bulmanız gerekecek. Bu hemen hemen her köyde veya rastgele oluşturulan yapıda bulunabilir. Bir işçilik masası bulduğunuzda, onu kurun ve içine demir külçeyi ve iki parça çakmaktaşını yerleştirin. Bir sonraki adım ise bileme taşı yapmak olacaktır, bunu yapmak için demir külçeyi ve iki parça çakmaktaşını işçilik menüsüne sürüklemeniz gerekecek. “Bileme Taşı” yazan tek bir kare ile yeni bir menü görünecektir.

Minecraft Taş Kesici Yapımı

Minecraft’ta bir taş kesici yapmak kolay bir iş olabilir! İhtiyacınız olan tüm malzemeleri aldıktan sonra, kesmeye başlama zamanı. İşte nasıl yapılacağı:

  • Envanterinizden veya çevrenizden biraz parke taşı, iki sopa ve üç parça demir cevheri toplayın.
  • Parke taşlarınızı en üst orta ve en alta koyun, iki çubuk sola ve sağa, ardından üç demir cevheri altlarına olacak şekilde işçi tablosunda yerleştirin.
  • Her şeyi yerine yerleştirdikten sonra, taş kesiciyi envanterinize taşıyın.
  • Bir taş bloğu seçin ve kesmeye başlamak için onu kullanın. Her tıklamada, ekranınızın sağ alt köşesinde bir ilerleme çubuğu belirdiğini göreceksiniz. Dolu olduğunda, taşınız iki ayrı blok halinde kesilmiş demektir.
  • İstediğiniz şekli elde edene kadar kesmeye devam edin. İstediğiniz büyüklükte bloklar yapabilirsiniz.

Bu basit adımlarla Minecraft’ta hızlı ve kolay bir şekilde taş kesici yapabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş