takipçi satın al

KekW Ne Demek? Anlamı (2023)

Yahya Sefa Diri

KekW ne demek? Sorusu son günlerin popüler sorularından bir tanesidir. Sosyal medya uygulamalarında karşımıza bilmediğimiz bir çok farklı terim çıkabilir. Her uygulama kendine özgü terimlere sahiptir ve kullanıcılar bu terimleri bu sosyal medya uygulamalarında sık bir şekilde kullanılır. Sosyal medyaya uzak biriyseniz ve bir yerlerde ‘Kekw’ terimini gördüyseniz anlamını merak ediyor olabilirsiniz. İşte sizlere kekw ne demek? Sorusunun doğru cevabı!

Twitch’in en önemli ve en komik ‘meme’lerinden bir tanesi olan ‘kekw’, son zamanlarda sık bir şekilde araştırılıyor. Sık bir şekilde araştırılan kekw ne demek? Sorusuna bu içeriğimizde en geniş ve en detaylı cevabı vermiş olduk. ‘Kekw anlamı ne?’ Sorusunun cevabını arayan tüm ziyaretçilerimize bu içeriğimiz kılavuz olacaktır.

Kekw Ne Demek?

Twitch uygulamasına dahil olduysanız ve sohbet ekranında birileri sürekli ‘kekw’ yazıyorsa bunun anlamı ‘büyük oranda gülmek’ veya ‘kahkaha’ atmaktır. Canlı yayında yayıncı herhangi bir komik hareket veya komik söz söylediğinde sohbet ekranında canlı yayını izleyen kişiler hızlı hızlı ‘kekw’ yazarlar. Bu canlı yayın yapan kişinin aşırı komik bir şey söylediğini anlatmış olur. Twitch haricinde kekw kullanımı Twitch’den sonra diğer uygulamalarda da popülerleşmeye başlamıştır. Mesela Twitter’da da kekw terimini sık bir şekilde görebilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 98Pin
Kekw anlamı

Kekw Hikayesi Nedir?

Kekw teriminin ortaya çıkışı 2007 yılına kadar uzanmaktadır. İspanyol komedyen ve aktör olan Juan Joya Broja, takma ismiyle El Risitas 2007 yılında bir TV programına katılır. Bu programda El Risitas ‘hunharca’ güler ve bu olay bir anda popülerlik kazanarak Dünya gündeminde yer edinir. Anlatılan bir hikayenin ardından hızla gülmeye başlayan Risitas’ın bu komik gülme anları, 2019 yılında Twitch’a eklenti olarak FrankerFaceZ tarafından yüklendi. 

FrankerFaceZ tarafından yüklenen ‘kekw’ emojisi, bir anda popüler kazanmış oldu ve tüm Twitch’de sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bugün bir çok büyük yayıncının sohbet ekranında ‘Kekw’ emojisini görebilirsiniz. Kartopu etkisiyle büyüyen ‘kekw emojisi’ bugün herkesin bildiği, herkesin sık bir şekilde kullanmış olduğu bir emojidir.

Kekw Emojisi İlham Perisi: El Risitas Hayatını Kaybetti

Kekw emojisinin baş mimarı ve ilham perisi olan El Risitas, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu. İspanyol bir komedyen olan Risitas, 2020 yılının Eylül ayından bu yana hastanede tedavi ediliyordu. Tedavi edildiği süreçte bir bacağını kaybeden Risitas daha sonrasında hayatını kaybederek gözlerini kapatmış oldu.

Twitch Nedir?

Twitch, canlı yayın odaklı sosyal medya uygulamasıdır. Profil oluşturulur ve oluşturulan profil üzerinden Twitch’de yayınlar yapılır. Yayın yapan kişiye izleyiciler abone olarak bir sonraki yayınlarda yeniden katılabilirler. Dünya çapında neredeyse her ülkede kullanılabilen ve büyük bir kullanıcıya sahip olan Twitch’in diğer adı Twitch.tv’dir. Elektronik spor ve video oyunları üzerine bir çok farklı kanalı Twitch’de bulabilirsiniz.

Twitch’in kurucuları aynı zamanda Justin.tv’nin kurucularıdır. Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch şu an Amazon tarafından yönetilmektedir. Ticari bir uygulama olan Twitch’e üye olmak ve yayınları izlemek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

KekW Hakkında Düşüncelerimiz

Kekw, bir emojiden ibaret olarak gözüküyor olsa da Twitch uygulamasının en çok kullanılan emojilerinden bir tanesi olarak gönüllerde yer alıyor. Bugün belki de Twitch denildiğinde kekw emojisi direkt olarak ilk sırada akla gelebilir. Her uygulamanın kendine has terimleri, özellikleri ve diğer etkinlikleri bulunuyorken Twitch’in böylesi bir emoji ile sık bir şekilde gündeme gelmesi emoji kadar komik. Yayıncılar belki de yayınlarının sohbet ekranlarında kekw emojisini görünce seviniyor, daha da takipçilerine bağlanmış oluyorlar. Çünkü sohbet ekranına bir anda hızlı hızlı kekw yazmak veya bu emojiyi atmak herkes tarafından dikkat çekicidir. Yayıncı da bunu sevecektir ve takipçileriyle arasında bir bağ kurarak samimiyetini ilerletmiş olacaktır.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri