takipçi satın al

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor (Çözüldü)

Gidio.NET

iPhone ahizeden ses gelmiyor sorunu, son günlerin popüler konularından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. iPhone marka telefonunuzda ahizeden ses gelmiyor sorununu yaşıyorsanız çözüm gerekebilir, sesin kısılması veya çok sessiz gelmesi gibi sorunlar yaygındır.

İçindekiler göster

iPhone cihazın ahizesinden ses gelmiyorsa, bu telefonunuzla ilgili bir sorunun işareti olabilir. Bu tür bir sorunun arızalı hoparlör, hatalı yazılım ve hatta cihazın kendisinde fiziksel hasar gibi birkaç olası nedeni vardır.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor

iPhone’unuzdan ses almakta sorun yaşıyorsanız endişelenmeyin, bu yaygın bir sorundur ve telefonunuzu onarabileceğiniz bazı adımlar vardır. iPhone’unuzun ahizesinden ses gelmemesi sorununu nasıl gidereceğinize dair bir kılavuz;

Ses seviyesinin sonuna kadar açık olduğundan emin olun.
Bunu yapmak için, Ayarlar; Sesler bölümüne gidin ve hem zil sesi hem de uyarı seslerinin maksimum seviyeye getirildiğinden emin olun.
Kulaklık girişinizi bir hoparlör veya harici kulaklıklar ile kontrol edin.
Bu, sesin düzgün çalışıp çalışmadığını test etmenizi sağlayacaktır.
iPhone’unuzun donanımıyla ilgili bir sorun olup olmadığını öğrenin.
Apple logosunun göründüğünü görene kadar ana ekran düğmesini ve ses açma/kapatma düğmesini aynı anda basılı tutarak yazılımdan sıfırlamayı deneyin. Bu işlem cihazınızı yeniden başlatır ve sorunu çözebilir.
Kulaklık girişi veya dahili hoparlörler gibi parçaları değiştirmeniz gerekebilir.
Onarım için bir Apple mağazasına veya teknik servise götürün.

Bunlar, iPhone’unuzun ses yok sorununu çözmek için atabileceğiniz birkaç adımdır. Sorun hakkında detaylı bilgi almak için Apple destek birimiyle iletişime geçebilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 17Pin
iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor

iPhone Aramada Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Telefon ile arama yaparken veya yanıtlarken ses gelmiyorsa ve arama kesiliyorsa, bu gerçekten sinir bozucu olabilir. Neyse ki, sorunu gidermeyi denemek için atabileceğiniz birkaç adım var.

Telefonunuzun sessiz modda olup olmadığını kontrol edin.
Bu genellikle yaygın bir sorundur. Eğer öyleyse, normal bir arama deneyimi için sesi sonuna kadar açmanız yeterlidir.
Ağ bağlantınızı kontrol edin.
Arama yapmak veya almak için yeterince güçlü olduğundan emin olun. Bunu, ayarlarınızdan 3G/4G veya Wi-Fi gibi veri bağlantılarını etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol ederek yapabilirsiniz.
iPhone’unuzun en son iOS sürümüyle güncel olup olmadığını kontrol edin.
iOS’un eski sürümlerinde bazen sorunlar ortaya çıkabilir. Bunu yapmak için “Ayarlar” “Genel”  “Yazılım Güncelleme” bölümüne gidin.

Bu adımların hiçbiri işe yaramıyorsa, ağ ayarlarınızı sıfırlamanız gerekebilir. Bu, “Ayarlar” “Genel” “Sıfırla” bölümüne gidip “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçilerek yapılabilir. Son olarak, bu adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, daha fazla yardım için Apple Destek veya Apple teknik destek mağazaları ile iletişime geçin. Sesin nasıl düzeltileceği konusunda size daha ayrıntılı bilgi verebilirler.

iPhone Ahize Sesi Yükseltme Kodu Var Mı?

Telefonunuzun sesini veya bir aramadaki sesi duymakta zorlanıyorsanız bir iPhone ses yükseltme yöntemleri tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. iPhone için ahize yükseltme kodu bulunmuyor, Apple ses yükseltme kodu ile ilgili her hangi bir yöntem sunmamaktadır fakat bazı yollarla ahizenizin tüm konuşmalarınız için yüksek ve net olmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone Ahize Sesi Az Çıkıyor

Birçok iPhone kullanıcısı, çeşitli sorun giderme tekniklerini denemelerine rağmen ahize sesinin düşük olduğunu bildirmiştir. iPhone’unuzun ses seviyesinin düşük olmasının birkaç nedeni olabilir ve neyse ki deneyebileceğiniz bazı kolay çözümler var! Telefonunuzun ses seviyesini nasıl hızlı bir şekilde düzeltebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Kontrol etmeniz gereken ilk şey, ses düğmelerinin maksimuma ayarlı olup olmadığıdır. Değilse, ses seviyesinde gözle görülür bir fark duyana kadar ayarlayın. Ayrıca, cihazınızın genel ses seviyesini azaltacağından, sessiz düğmesinin etkinleştirilmediğinden de emin olmalısınız. Ek olarak, telefonunuzda çalışan parti uygulamaları ses seviyesini etkileyebilir, bu nedenle bu tür uygulamaların yüklü olup olmadığını kontrol edin ve bunları devre dışı bırakın. Eğer yöntemler işe yaramadıysa, iPhone’unuzun hoparlörünü veya mikrofonunu değiştirmeniz gerekebilir. Bunu yapmanın en iyi yolu, bir Apple mağazasına götürmek ve sizin için kontrol etmelerini sağlamaktır.

YouTube video
YouTube video

iPhone

Akıllı Telefon

Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş