takipçi satın al

Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır? Nedir? (Yeni)

Gidio.NET

Instagram sakin mod hakkında sık soru alıyoruz. Her gün Instagram kullanan milyonlarca kullanıcıdan biriyseniz, kendinizi Instagram ile birlikte gelen bazı bildirimleri ve sesleri susturmak isterken bulabilirsiniz. İster rahatsız edilmeden bir iş günü geçirmeye çalışıyor olun, ister sadece gezinirken daha huzurlu bir deneyim yaşamak istiyor olun, sakin mod harika bir çözüm olabilir.

Instagram harika bir eğlence kaynağı olabilir, ancak bazen telefonunuzda beliren bitmek bilmeyen bildirimlere ara vermek güzeldir. Instagram’ın “Sakin Modu” ile uygulamayı silmek veya uçak moduna geçmek zorunda kalmadan tüm bu ping ve vızıltılardan kurtulabilirsiniz. İşte sizlere Instagram sakin mod nasıl açılır? Instagram sakin mod nedir? İçeriğimiz!

gidio one cikan gorsel 23Pin
Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Instagram Sakin Mod Nasıl Açılır?

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri ve artan popülaritesi beraberinde çok fazla gürültüyü de getiriyor. İster takip ettiğiniz kişilerden gelen bildirimler ister sürekli karşınıza çıkan reklamlar olsun, bu durum inanılmaz derecede dikkat dağıtıcı olabilir. Bu nedenle Instagram’ın sakin modunu kullanmayı düşünmelisiniz. Gelen tüm bildirimleri bir süreliğine sessize alacak bir özellik. İşte nasıl yapılacağı:

  • Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki dişli simgesine tıklayarak ayarlarınıza erişin.
  • Listeden “Bildirimler “i seçin ve ardından Sesler ve Titreşim altında bir seçenek olarak listelenen “Sakin Mod “u görene kadar aşağı kaydırın.
  • Geçiş düğmesine tıklayın açmak ve Instagram’dan gelen tüm sesleri ve titreşimleri kapatmak için.

Artık dikkatiniz dağılmadan veya gürültü olmadan gönderilere göz atabilir, yorum yapabilir ve beğenebilirsiniz. Bu bildirimleri geri almak istiyorsanız, ayarlarınıza tekrar girmeniz ve geçişi tekrar kapatmanız gerektiğini unutmayın.

Instagram Sakin Mod Nedir?

Instagram bildirimlerinin hayatınızı ele geçirmesinden bıktınız mı? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz. Neyse ki, kontrolü geri almanın bir yolu var: Instagram Sakin Modu.

Instagram Sessiz Modu, kullanıcıların belirli hesaplar ve hashtag’ler için bildirimleri sessize almalarına olanak tanıyan resmi bir özelliktir ve sonsuz bildirimlerin dikkatini dağıtmadan Instagram deneyimlerinin keyfini çıkarmalarını sağlar. Kullanıcılar Ayarlar > Bildirimler > Sakin Mod bölümüne giderek hangi hesapları ve hashtag’leri sessize almak istediklerini ve bu sessize alma işlemlerinin ne kadar sürmesini istediklerini (48 saate kadar) seçebilirler.  

İlk başta aşırı bir önlem gibi gelse de, bildirimlerden bunaldığınızda sakin modu kullanmak inanılmaz derecede faydalı olabilir. Böylece, silmek yerine Instagram hesabınızda sessiz modu deneyin ve bildirimleriniz üzerindeki kontrolünüzü yeniden kazanmanıza yardımcı olup olmadığını görün. Instagram’ın gürültü olmadan ne kadar daha keyifli olabileceğine şaşırabilirsiniz.

Instagram Sakin Mod Nasıl Kapatılır?

Instagram’da biri sizinle etkileşime geçtiğinde bildirimlerinizin ses çıkarmasına alışkınsanız, ancak şimdi aniden sessizleştiyse endişelenmeyin; sessiz modu hala kolayca kapatabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmenize gidin.
  • Sağ üst köşedeki Ayarlar öğesine dokunun.
  • Sayfanın alt kısmında görünen seçenekler listesinden Bildirimler öğesini seçin.
  • Sakin Modu bulun ve Kapalı’dan Açık’a (ya da tam tersi) geçiş yapmak için dokunun.
  • Artık birisi gönderilerinizden birine yorum yaptığında veya beğendiğinde bir ses duyabileceksiniz, ayrıca birisi sizi takip ettiğinde veya gönderdiğinde gibi diğer etkileşimleri de duyabileceksiniz.

Artık Instagram bildirimlerinizi duymaya geri dönebilir ve profilinizde gerçekleşen tüm etkileşimleri takip edebilirsiniz! Sessiz moda geri dönmeniz gerekirse, bu kolay adımları tekrar izlemeniz yeterlidir.

Instagram Sakin Mod Ne İşe Yarar?

Instagram’ın sakin mod özelliği, aldığınız bildirimler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için harika bir yoldur. Görmek istemediğiniz gönderilerden, hikayelerden ve canlı videolardan gelen bildirimleri sessize almanıza olanak tanır. Bu, sürekli bildirimlere boğulmak istemeyen ancak yine de favori hesaplarıyla güncel kalmak isteyen kişiler için yararlı olabilir. Sessiz Mod ile hangi bildirimlerin dikkatinizi çekecek kadar önemli olduğuna karar verebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş