takipçi satın al

Instagram Notlar Nasıl Açılır? (Çözüm Yöntemi)

Yahya Sefa Diri

Instagram notlar nasıl açılır? Sorusu son günlerin en popüler sorularından bir tanesidir. Instagram’a her gün yeni bir güncelleme gelmekte ve her yeni güncelleme de Instagram kullanıcıları için ayrı bir eğlence alanı oluşturulmakta. Instagram kullanıcıları için oluşturulan son Instagram özelliği ise ‘Instagram notlar özelliği’. Peki, Instagram notlar özelliği yoksa nasıl açılır? İşte sizlere detayları!

Instagram’da artık 24 saat süren, metin ve şarkı biçiminde ‘notlar’ paylaşabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde takipçilerinizle daha eğlenceli vakit geçirebilir ve etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Bir yandan metinler ve müzikler paylaşarak ruh halinizi takipçilerinize gösterebilirsiniz. Peki, Instagram’ın yeni özelliği notlar kısmını nasıl açacağız? Gelin hep birlikte görelim.

Instagram Notlar Özelliği Nedir?

Instagram’ın en yeni ve en güncel özelliklerinden bir tanesi olan Instagram notlar özelliği takipçilerinizle eğlenceli vakit geçirebilmek amacıyla oluşturulmuştur. Takipçilerinizle daha fazla etkileşime girmek ve hesap etkileşiminizi arttırmak için Instagram notlar kısmından yararlanabilirsiniz.

Notlar kısmına isterseniz şarkı ekleyebilir isterseniz de metinler yazabilirsiniz. Örneğin; ‘Naber ya?’ gibisinden bir metin eklerseniz bu metin Instagram notlar kısmında silmediğiniz sürece 24 saat boyunca aktif bir şekilde tüm Instagram takipçilerinize gösterilir. Metinler paylaşabileceğiniz gibi Instagram notlar kısmını kullanarak bir yandan da müzik paylaşabiliyorsunuz. Müzik paylaşabilme özelliği henüz yeni gelmesine rağmen çok fazla kullanılan Instagram özellikleri arasında ilk sırada yer alıyor diyebiliriz.

Instagram Notlar Nasıl Açılır?

Bazı Instagram kullanıcıları güncelleme olmasına rağmen halen Instagram notlar kısmının olmadığını veya kullanamadığını dile getiriyor. Instagram bu tip durumlar nadir bir şekilde ortaya çıksa da Instagram’da notlar kısmını açabilmeniz için tüm adımları görseller ile göstereceğiz.

 • Instagram uygulamasını açın.
 • DM kutunuza girin.
 • ‘Bir not bırak’ öğesine tıklayın.
 • ‘Bir fikir paylaş’ kısmına emoji veya istediğinizi yazın.
 • Sağ üstte yer alan ‘Paylaş’ butonuna basın.

Düşüncelerinizi kısa yoldan aktarabilmenin en güzel yolu olan Instagram notlar kısmı neler yaptığınızı göstermenin de bir diğer yoludur. 24 saat boyunca hesabınızda asılı kalan notlar en fazla 60 karakterle sınırlıdır. Emoji ekleyebilir ve profilinizin DM kısmında gözükür. Bir düşünce balonu olarak görebilirsiniz. iPhone ve Android cihazlarda Instagram notlar kısmı ufak farklılıklara sahiptir. Fakat Instagram notları oluşturabilmek aynıdır.

Instagram Notlar Özelliğini Açma: iPhone

iPhone bir cihaza sahipseniz ve telefonunuzda Instagram uygulaması yüklü durumdaysa Instagram notlar kısmını aktif edebilmek için aşağıda yer alan yardımcı görselleri kullanabilirsiniz.

Adım 1: iPhone’da Instagram uygulamasını açın.

Instagram notlar1Pin
Instagram notlar özelliği

Adım 2: Ekranın sağ üst kısmındaki ‘DM’ butonuna basın.

Instagram notlar 2Pin
Instagram notlar özelliği

Adım 3: ‘Bir not bırak’ veya ‘+’ butonuna basın.

Instagram notlar3Pin
Instagram notlar özelliği

Adım 4: Paylaşmak istediğinizi yazın ve ‘Paylaş’ butonuna basın.

Instagram notlar4Pin
Instagram notlar özelliği

Instagram Notlar Özelliğini Açma: Android

Instagram notlar özelliğini Android telefonunuzda açmak için tıpkı iPhone telefonlarda olan adımları takip etmeniz yeterlidir. Instagram notlar özelliğini kullanmaya başlamak ve takipçilerinizle etkileşime girmek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasına girin.
 • Sağ üst kısımdaki ‘DM’ butonuna basın.
 • ‘Bir not bırak’ öğesine tıklayın.
 • ‘Bir fikir paylaş’ alanına istediğinizi yazın.
 • Sağ üstteki ‘Paylaş’ butonuna basarak paylaşın.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 91Pin
Instagram Notlar Özelliği Yok Ne Yapmalıyım?

Instagram Notlar Özelliği Yok Ne Yapmalıyım?

Halen bir çok Instagram kullanıcısı Instagram’ın yeni özelliği olan Instagram notlar özelliği yok konusunda problemlerini iletmekte. Instagram’da notlar özelliği profilinizde gözükmüyorsa atabileceğinizi bazı Instagram adımları var.

Instagram notlar yok ise:

 • Instagram uygulamasını güncelleyin.
 • Instagram uygulamasını kapatın ve yeniden açın.
 • VPN kullanmayın. Açıksa kapatın.
 • Instagram etkinliklerinizi herkese açık yapın.
 • Instagram profesyonel hesaba geçiş yapın.
 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğuna emin olun.

Instagram notlar kısmını her şeyi denemenize rağmen halen açamıyorsanız sorununuzla ilgilenmeleri için Instagram yardım merkezini ziyaret etmeyi unutmayın.

Instagram Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır? veya Instagram Güncelleme Gelmiyor içeriğimize göz atın.

Instagram Notlar için Sık Sorulan Sorular

Instagram notlar kısmında yaşanabilecek sorunlar, yeni gelişmeler ve diğer her şey için sık sorulan sorular kısmını oluşturduk. Bu alanda notlara dair tüm gelişmeleri paylaşıyor, olası sorunlarınız için çözüm yöntemleri sunuyoruz. Instagram notlar kısmında yaşadığınız tüm sorunlarını sitemizin yorum kısmını kullanarak bizlere iletebileceğinizi unutmayın.

Instagram Notlar Gitti Ne Yapmalıyım?

Instagram notlar özelliği kendi kendine gittiyse ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek yeniden Instagram profilinizde notlar özelliğini açabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını güncelleyin.
 • Instagram uygulamasını kapatın ve yeniden açın.
 • VPN kullanmayın. Açıksa kapatın.
 • Instagram profesyonel hesaba geçiş yapın.
 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğuna emin olun.

Instagram Notlar Herkese Açık Mı?

Instagram notlar kısmında paylaştığınız her şey herkese açıktır. Dilerseniz paylaşacağınız notları herkese paylaşabilir dilerseniz de Instagram’da yakın arkadaşlar oluşturarak sadece yakın arkadaşlarınıza düşüncelerinizi notlar kısmıyla paylaşabilme imkanına sahipsiniz.

Instagram Notlara Ne Yazılır?

Instagram notlar kısmına yazabileceğiniz şeylerin sınırı yok. Tamamen özgürsünüz ve aklınıza ilk gelen şeyi yazabilirsiniz. Örneğin: ‘Naber ya?’ veya ‘Nasılsınız?’ gibisinden tüm her şeyi paylaşabilirsiniz. Fakat paylaşımınız en fazla 60 karakter olabilir ve 24 saat sürecektir. 24 saat sonrasında Instagram’da paylaştığınız notlar silinecektir. Daha sonra yeniden paylaşım yapabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram notlar kısmına emoji ekleyebileceğinizi de unutmayınız.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri