Instagram Notlara Müzik Ekleme Nasıl Yapılır? (Çözüm)

Yahya Sefa Diri

Instagram notlara müzik ekleme konusunda sık soru alıyoruz. Instagram, Dünya’nın ve Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak bilinir. Muhteşem uygulama içerisinde kullanabileceğiniz birden fazla özellik bulunur. Bu özelliklerden bir tanesi de Instagram notlar kısmına müzik ekleme özelliğidir. Peki, Instagram notlara müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram geçtiğimiz günlerde notlar kısmını duyurarak notlar kısmında fikirler, sözler vb. etkinlikler düzenlemenizi sağlıyordu. Yeni getirilen güncelleme ile birlikte Instagram notlar kısmında müzik paylaşabilirsiniz. İşte sizlere Instagram notlar kısmına müzik ekleme nasıl yapılır? Adlı içeriğimiz!

Instagram Notlar Nedir?

Instagram notlar özelliği sayesinde tüm sizi takip eden takipçilerinize fikirler, sözler, komik ve eğlenceli olan tüm her şeyi paylaşabiliyorsunuz. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık sadece söz paylaşmakla kalmıyor bir yandan da Instagram notlar kısmına müzik ekleyebiliyorsunuz.

Instagram notlar kısmına ekleyeceğiniz söz, fikir veya müzik sayesinde takipçilerinizin dikkatini çekebilir. Onlarla daha fazla iletişimde kalarak Instagram’daki popülaritenizi giderek daha da artabilirsiniz. Instagram notlar kısmında paylaşacağınız müzikler ile takipçilerinizin dikkatini çekebileceğinize emin olun.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 40Pin
Instagram Notlar Müzik Ekleme Özelliği Yok

Instagram Notlara Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram notlara müzik eklemek istiyorsanız yapmanız gereken birkaç adım var. Bu adımlar basit adımlar olarak sadece birkaç tıklama ile akıllı telefonunuz üzerinden anında yapabilirsiniz. Instagram notlar kısmına dilediğiniz tüm müzikleri ekleyebileceğinizi unutmayınız.

Instagram notlara şarkı ekleme özelliği için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Sağ üst tarafdaki ‘’DM’’ butonuna tıklayın.
 • DM (Sohbet) ekranında ‘’Bir not bırak’’ butonuna tıklayın.
 • Açılan ekrandan aşağı kısımda ‘’Müzik’’ kısmı yer alıyor.
 • Müzik kısmına tıklayın ve istediğiniz müziği seçerek paylaşın.

İşte her şey bu kadar. Sadece birkaç adım ile Instagram notlara müzik ekleme görevini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Instagram hesabınıza güncelleme gelmiyorsa Instagram Güncelleme Gelmiyor içeriğimize göz atın.

Instagram Notlar Müzik Ekleme Özelliği Yok

Instagram notlar kısmına yeni getirilen müzik ekleme özelliği henüz sizde yoksa bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Notlar kısmına müzik ekleme sorunu yaşıyorsanız sorunu çözebilmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram uygulamasını güncelleyin.
 • Instagram uygulamasının önbelleğini temizleyin.
 • VPN kullanıyorsanız kapatın.
 • Instagram uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.
 • WiFi yerine mobil veri üzerinden deneyin.
 • Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar girin.

NOT: Instagram notlara müzik ekleme özelliği Avrupa’nın bazı bölgelerinde kullanılamıyor olabilir. İlerleyen günlerde Instagram, tüm Dünya ülkelerine özelliği açmış olacaktır.

Instagram Müzik Ekleme İstediğim Şarkı Yok

Instagram’da notlar kısmında istediğiniz müzik çıkmıyorsa bunun belli başlı bir kaç nedeni vardır. Öncelikle Instagram’ın müziği Spotify aracılığı ile Instagram’da yayınladığını bilmeniz gerekiyor. Spofity’da istediğiniz şarkı bulunuyorsa Instagram notlar veya hikaye kısmında da paylaşım yaparken istediğiniz şarkı çıkacak ve paylaşabileceksiniz. Eğer şarkı Spotify’da yoksa Instagram’da da gözükmeyecektir.

 • Aradığınız şarkı Spotify’a yüklenmemiştir.
 • Aradığınız şarkı henüz yeni Spotify’a yüklenmiştir.
 • Aradığınız şarkı telif haklarını ihlal ediyor olabilir.
 • Aradığınız şarkı saldırgan, ırkçı veya uygun olmayan koşullarda olabilir.

Instagram Notlara Eklenebilecek Müzikler içeriğimize mutlaka göz atın.

Instagram Durum Müzik Ekleme

Instagram durum müzik ekleme ile Instagram notlar müzik ekleme arasında büyük bir fark vardır. Durum ile notlar kısmı aynı şeyi ifade etmemektedir. Durum daha çok Instagram hikayeler kısmı ile alakalıdır.

Instagram hikayeler kısmına müzik eklemek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Başlamak için önce hikayeniz için medyayı (fotoğraf veya video) seçin ve “ileri” düğmesine basın. Bu, müzik eklemeden önce görüntüyü/videoyu düzenleyebileceğiniz düzenleme ekranını açacaktır.
 • Herhangi bir düzenleme yapmayı tamamladıktan sonra, sayfanın altında “Müzik” seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun ve cihazınızdan veya Instagram’ın kütüphanesinden bir şarkı seçin. Gönderiniz için en uygun olanı bulduğunuzda, “oynat” düğmesine basın ve arka planda çalmaya başlasın.
 • Aynı menüdeki “şarkı sözleri” seçeneğine dokunarak seçtiğiniz müziğe şarkı sözleri de ekleyebilirsiniz. Burada, seçtiğiniz parçayla eşleşen şarkı sözlerinin bir listesini göreceksiniz. Sadece birini seçin ve otomatik olarak gönderinize eklenecektir.
 • Her şeyden memnun olduğunuzda, “ileri” düğmesine basın ve arka plan müziği ile hikayeniz kullanıma hazır! Artık gönderebilir veya daha sonrası için kaydedebilirsiniz.
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com