takipçi satın al

Google Smart Lock Kapatma Nasıl Yapılır? (2024)

Yahya Sefa Diri

Ziyaretçilerimizin merak konusu olan Google Smart Lock Kapatma Nasıl Yapılır? Sorusuna ayrıntılı bir şekilde içeriğimize yer verdik. Google Smart Lock, Google’ın harika özelliği, kapınızı kilitlemeyi ve kilidini açmayı hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Telefonunuza basit bir dokunuşla, fiziksel bir anahtar taşımak zorunda kalmadan herhangi bir kapının kilidini açabilirsiniz. Hatta ihtiyaç duyduklarında arkadaşlarınıza ve ailenize erişim izni bile verebilirsiniz.

Sürekli hareket halinde olan meşgul biriyseniz ya da sadece güvenlik ve rahatlığa önem veren biriyseniz, Google Smart Lock tercihiniz olmalı. Smart Lock, kullanıcıların cihazlarını kolaylıkla güvenli bir şekilde kilitlemelerini ve açmalarını sağlayan bir Google özelliğidir.

Google Smart Lock Kapatma

Parolalar için Google Smart Lock’u etkinleştirdiyseniz, her zaman parolalarınızı kaydetmeye çalıştığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu gerçekten kullanışlı olabilir, ancak kapatmak istediğiniz bir zaman gelebilir. Neyse ki, Google Smart Lock’u devre dışı bırakmak kolaydır ve yalnızca birkaç adım gerektirir.

  • İlk olarak, Ayarlar uygulamasını açın öğesine dokunun ve Google menüsünü bulun. Sonraki sayfayı açmak için dokunun, ardından aşağı kaydırarak Parolalar için Akıllı Kilit öğesini bulun. PIN veya desen gibi bir güvenlik kilidi ayarladıysanız, devam edebilmeniz için önce bunu girmeniz gerekecektir.
  • Akıllı Kilit menüsüne girdikten sonra, geçiş anahtarına dokunun özelliğini kapatmak için. Devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamanız gerekecek ve ardından şifreler için Google Smart Lock tamamen devre dışı bırakılacaktır.

Hepsi bu kadar! Özelliği yeniden etkinleştirmek isterseniz, Akıllı Kilit menüsüne geri dönün ve anahtarı açın.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 8Pin
Google Smart Lock Kapatma

Google Smart Lock Kapatma Instagram

Geçtiğimiz günlerde Google, Android cihazlarındaki Smart Lock özelliğini kapatacağını duyurdu ve kullanıcıları hesaplarının güvenliğini sağlamak için başka yollar aramaya itti. Neyse ki Instagram, verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olabilecek çeşitli seçeneklerle adım attı. Bu kılavuz, Instagram hesabınızın ve diğer kişisel bilgilerinizin korunması için Google Smart Lock’u nasıl devre dışı bırakacağınızı açıklayacaktır.

  • Öncelikle, cihazınızda Instagram’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Bir kez bunu yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından, ekranınızın sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun ve seçenekler listesinden ‘Ayarlar’ı seçin. Aşağı kaydırarak ‘Güvenlik’ seçeneğine gelin ve üzerine dokunun. ‘Güvenlik’ altında, ‘Google’ etiketli bir geçiş anahtarı bulacaksınız, Google Smart Lock ayarlarına erişmek için üzerine dokunun.
  • Bir sonraki sayfada, ‘Google Smart Lock’u Etkinleştir’in yanındaki anahtarı açıktan kapalıya çevirerek Google Smart Lock’u kapatabileceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, Instagram hesabınız artık Google’ın kimlik doğrulama sistemine bağlı olmayacak.

Google Smart Lock Instagram

Google Smart Lock, çevrimiçi hesaplarınızı korumanıza yardımcı olabilecek iki harika araçtır. Google Smart Lock, şifrelerinizi, kullanıcı adlarınızı ve kredi kartı numaraları gibi diğer hassas bilgilerinizi tek bir güvenli yerde saklayan ücretsiz bir güvenlik hizmetidir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, şifrenizi unutmak veya yazmak konusunda her oturum açtığınızda endişelenmenize gerek kalmaz. Instagram hesaplarınızı güvende ve emniyette tutmak önemlidir.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri