takipçi satın al

Telefon Sıfırlanınca E – Sim Gider Mi?

Yahya Sefa Diri

Telefon sıfırlanınca e – sim gider mi? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Bu çok geçerli bir soru ve birçok insanın merak ettiği bir şey. Bu makalede, telefonunuzu sıfırladıktan sonra eSIM’inizi saklamaya değip değmeyeceği konusunda bilinçli bir karar verebilmeniz için bu sorunun yanıtını inceleyeceğiz.

Öncelikle, bir eSIM’in nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Bir eSIM aslında belirli telefonlara yerleştirilen fiziksel bir SIM kartın dijital bir versiyonudur. Bu, operatörünüzü her değiştirdiğinizde SIM kartınızı fiziksel olarak başka bir kartla değiştirmek zorunda kalmak yerine, telefonunuzdaki ayarları değiştirebileceğiniz ve eSIM’in yeni operatör ağıyla otomatik olarak etkinleştirileceği anlamına gelir. Peki telefon sıfırlanınca e – sim gider mi? İşte sizlere doğru cevabı!

gidio one cikan gorsel 82Pin
Telefon Sıfırlanınca E – Sim Gider Mi?

Telefon Sıfırlanınca E – Sim Gider Mi?

Telefonunuzu sıfırladığınızda, pek çok şey fabrika ayarlarına geri döner. Peki aynı şey eSIM’iniz (gömülü SIM) için de geçerli mi? Cevap her zaman basit değildir. Cihazınıza ve operatörünüze göre değişir!

Hücresel özelliklere sahip bir iPhone veya iPad’iniz varsa, evet, telefonu sıfırladığınızda eSIM silinecektir. Ancak tüm telefonlar bu sistemi kullanmaz. Bazı Android cihazlar eSIM yerine fiziksel SIM kartlara sahip olabilir, bu da sıfırlamadan etkilenmeyecekleri anlamına gelir. Cihazınızda ne tür bir SIM kart olduğundan emin değilseniz en iyisi operatörünüze danışmaktır.

Bir eSIM’iniz varsa ve telefonunuzu sıfırlarsanız, bununla ilişkili verilerin silineceğini bilmek önemlidir. Buna SIM kartta depolanan tüm kişiler, mesajlar, fotoğraflar, videolar, müzikler, uygulamalar ve ayarlar dahildir. Telefonunuzu sıfırladıktan sonra, düzgün çalışmaya devam etmesi için eSIM’i yeniden kurmanız gerekecektir.

iPhone Sıfırladım E – Sim Gider Mi?

IPhone’unuzu iCloud ile sıfırlarsanız, eSIM yerinde kalır ve her şey her zamanki gibi çalışır. Ancak aygıtınızı fabrika ayarlarına sıfırlarsanız eSIM kaldırılır ve yeniden yüklemeniz gerekir. Bunun nedeni, fabrika ayarlarına sıfırlamanın eSIM’inizle ilişkili kayıtlı bilgiler de dahil olmak üzere telefonunuzdaki tüm verileri silmesidir.

Kısacası, bir iCloud yedeklemesi veya geri yüklemesi yaparsanız endişelenmeyin. Ancak tam fabrika ayarlarına sıfırlamayı tercih ederseniz eSIM’i yeniden yüklediğinizden emin olun. Genelde fabrika ayarlarına dönüldüğü zaman tüm telefonlarda e – sim özelliği silinir.

E – Sim Silinmeden iPhone Sıfırlama

IPhone’unuzu e-SIM’inizi silmeden sıfırlamanın bir yolunu arıyorsanız, doğru yere geldiniz! Bu makalede, bir iPhone’u nasıl sıfırlayacağınızı ve tüm e-SIM verilerinizin bozulmadan nasıl saklanacağını açıklayacağız.

  • İlk olarak, iPhone’unuzu sıfırlama zamanı geldiğinde, tüm önemli fotoğraflarınızın ve belgelerinizin güvenli bir yerde yedeklendiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Bu şekilde, sıfırlama işlemi sırasında bir şeyler ters giderse, önemli dosyalarınızdan veya anılarınızdan hiçbirini kaybetmezsiniz. Her şeyi yedekledikten sonra, sıfırlama işlemine devam etme zamanı gelmiştir.
  • İşlemdeki bir sonraki adım iPhone’umu Bul özelliğini kapatmaktır. Bu önemlidir, çünkü iPhone’umu Bul özelliği e-SIM verilerinizi silmeden aygıtınızı sıfırlamanızı engelleyecektir. IPhone’umu Bul özelliğini kapatmak için telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ekranın üst kısmındaki adınıza dokunun. Ardından, iCloud > iPhone’umu Bul’u seçin ve kapatın.
  • İşlemdeki son adım iPhone’unuzu sıfırlamaktır. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını bir kez daha açın ve Genel > Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin. İstendiğinde, parolanızı girin (varsa) veya cihazınızdaki tüm içeriği ve ayarları silmek istediğinizi onaylayın. Birkaç dakika sonra, cihazınız herhangi bir e-SIM verileri ve cihazınızı normal şekilde kurmaya devam edebilirsiniz.

Ve işte bu kadar! Bu basit adımları izleyerek, önemli e-SIM verilerinizin hiçbirini silmeden iPhone’unuzu kolayca sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemine başlamadan önce tüm fotoğraflarınızı ve belgelerinizi yedeklediğinizden emin olun, böylece işlem sırasında değerli hiçbir şeyi kaybetmezsiniz.

NOT: İşlemler doğru olmayabilir. Telefonunuzun özelliklerine bağlı olarak farklı sonuçlar alınabilir. Bu yüzden e – sim var iken telefon sıfırlama işlemini herhangi bir operatör bayinde yapmanız önerilir.

E – Sim Kaç Ay Kullanılır?

E-sim’i ne kadar süreyle kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz? Cevap, sabit bir sınır olmadığıdır. Her şey kullanımınıza bağlıdır. E-sim, ihtiyaç duyduğunuz kadar kısa veya uzun bir süre boyunca kullanılabilir. Hizmeti sadece bir ay kullanmak isteyebilirsiniz ya da aboneliğinizi uzatabilir ve avantajlarından süresiz olarak yararlanabilirsiniz. Seçim size kalmış!

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş