Netflix Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? (Rehber)

Yahya Sefa Diri

Netflix şifre değiştirme konusunda sık soru alıyoruz. Aynı şifreyi tekrar tekrar kullanmak veya yeniden kullanmak hiçbir platform için güvenli bir uygulama değildir. Netflix şifrenizi değiştirerek güvenlik önlemlerini arttırabilir. Hesabınızın güvenliğini daha üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Netflix hesabı paylaşan sitelerden bu sayede korunmuş olur ve hesabınız bu kişiler tarafından ele geçirilmiş olmaz.

Netflix şifresi değiştirmek için yapmanız gerekenler birkaç basit adımdan ibarettir. Bugünlerde hesabınızın şifresini güncellemek için birden fazla neden varken Netflix şifrenizi hesabınızın çalınma riskine karşın bugün güncelleyebilirsiniz. Netflix şifre değiştirme adımlarını detaylı bir şekilde bu içerikte paylaştık.

Netflix Şifre Değiştirme Adımları

Netflix hesabınızın şifresini değiştirmek için ihtiyacınız olan 1 adet Netflix hesabı ve Netflix’de oturum açıyor olmak. Kısaca hesabınızın şifresini değiştirebilmek için profil resminize tıklayın, hesap seçeneğine gidin. Şifreyi değiştir seçeneğine tıklayın. Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizin girin. En son kaydet butonuna basın. Evet, hepsi bu kadar. Daha fazla yardımcı olabilmek amacıyla bu içerikte görseller ile Netflix şifre değiştirme adımlarını göstereceğiz.

Netflix şifresini masaüstünde değiştirmek için:

 • Netflix.com’a giriş yapın ve hesabınızda oturum açın.
 • Sağ üst ekranda yer alan ‘profil fotoğrafına’ tıklayın.
 • Açılan sekmeden ‘Hesap’ seçeneğine girin.
 • Daha sonra ‘Parolayı değiştir’ butonuna basın.
 • Mevcut parolanızı ve yeni şifrenizi 2 defa girin.
 • Kaydet butonuna basın.

netflix sifrePin
Netflix Şifresi

Adım 1: Sağ üstte yer alan profil fotoğrafının üzerine gelin ve hesap butonuna tıklayın.

netflix sifre degistirmePin
netflix şifre değiştirme

Adım 2: Açılan ekrandan ‘Parolayı değiştir’ butonuna basın.

netflix sifresiPin
netflix şifresi

Adım 3: Mevcut parolanızı ve yeni şifrenizi 2 defa girerek ‘kaydet’ butonuna basın.

Netflix Şifre Değiştirme Android

Netflix şifrenizi bir Android cihazda değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. Android işletim sistemine sahip bir telefonda Netflix şifresi değiştirmek masaüstünde Netflix şifresi değiştirmekle aynıdır.

 • Netflix uygulamasını açın.
 • Avatarınıza tıklayın.
 • Hesap > Üyelik ve Faturalandırma > Şifre Değiştir’e girin.
 • Eski parolanızı ve yeni şifrenizi 2 kere girin.
 • Kaydet butonuna basın.

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Netflix şifresi değiştirme adımları sadece bu kadardır. Farklı bir adım uygulamanıza gerek yoktur.

Netflix Şifre Değiştirme iPhone

Netflix şifrenizi, Android veya masaüstünde olduğu gibi kolayca değiştiremiyorsunuz. Uygulama üzerinden değiştiremeyeceğiniz için Safari tarayıcısını kullanabilir ve Netflix hesabınızda oturum açarak şifrenizi iPhone’da değiştirebilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 89Pin
Netflix Şifre Değiştirme iPhone

Netflix Şifre Değiştirme İçin Sık Sorulan Sorular

Netflix dahil tüm uygulamalarda sık sorulan sorular kısmını hazırlayarak sizlere daha fazla yardımcı olmak istiyoruz. Netflix şifre değiştirme adımlarında karşılaşabileceğiniz sorunlar, hatalar ve diğer tüm detaylarla alakalı olarak bu başlık altında bilgi verdik.

Netflix Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Netflix şifresini unuttuysanız endişelenmenize gerek yok. Şifre değiştirme adımları kadar kolay olan adımlar sayesinde Netflix hesabınızın şifresini yeniden öğrenebilir ve eski hesabınıza geri giriş yapabilirsiniz.

 • Netflix.com/login adresine girin.
 • SMS seçeneğini seçin.
 • Netflix hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını girin.
 • Mesaj gönder butonuna basın.
 • Parolanızı sıfırlamak için telefonunuza gelen bağlantıyı açın.
 • Bağlantı üzerinden hesabınızın şifresini sıfırlayın.

Aynı zamanda Netflix şifrenizi SMS haricinde parola veya fatura bilgilerinizi kullanarak sıfırlayabileceğinizi unutmayın.

Netflix Şifresi Başkasına Vermek

Netflix şifrenizi bir başkasıyla paylaşıyor olmanız güzel fakat bu durum Netflix tarafından doğru karşılanmayabilir.  Netflix2’in yeni almış olduğu karara göre artık hiçbir Netflix kullanıcısı hesap veya parola paylaşımı yapamıyor. Bu durum dolayısıyla hesabınızı bir başkasına vermek, şifrenizi paylaşmak Netflix hesabınızın kapanmasına, duraklatılmasına neden olabilir. Bu tür sorunlarla uğraşmamak için Netflix hesabınızı bir başkasıyla paylaşmaktan uzak durun. Aynı zamanda Netflix hesabınızı bir başkasıyla paylaşıyor olmanız şifrenizin ilerleyen günlerde bir başkası tarafından daha öğrenilebileceği anlamına gelir. Bu da hesabınızı riske atacaktır.

Netflix Müşteri Hizmetleri Numarası

Netflix hesabınızda şifre değiştirme, şifremi unuttum veya diğer farklı şifre sorunlarıyla alakalı tüm sorularınızı sorabileceğiniz Netflix müşteri hizmetleri numarası diye bir numara yoktur. Fakat Netflix müşteri hizmetleri numarası yerine Netflix Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yardım merkezinde şifrenizi unuttuğunuzda ne yapabileceğiniz vb. olan tüm geniş kapsamlı bilgiler yer almaktadır.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com