Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?

Yahya Sefa Diri

Minecraft at nasıl evcilleştirilir? Sorusu son günlerin en popüler sorusu arasında yer alıyor. Minecraft oynamak zaman geçirmek için harika bir yoldur ve neden bu kadar popüler hale geldiği şaşırtıcı değildir. Sonsuz yaratıcılık ve macera olanakları ile herkes için bir şeyler vardır. Ayrıntılı yapılar inşa etmekten, silah ve alet üretmeye ve kendi dünyanızdaki canavarlarla savaşmaya kadar Minecraft oynarken asla sıkıcı bir an yaşamazsınız.

2011’den beri piyasada olan Minecraft, şimdiye kadar yaratılmış en popüler video oyunlarından biri haline geldi. Açık dünya sandbox oyunu, oyuncuların yapılar inşa etmesine ve çeşitli biyomları yaratıcı ve etkileşimli bir şekilde keşfetmesine olanak tanır. Peki, Minecraft at nasıl evcilleştirilir? İşte sizlere doğru cevabı!

Minecraft At Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft’a bir ata sahipseniz ve onu evcilleştirmek istiyor olmanız gayet doğaldır. Birkaç farklı ve basit adım ile Minecraft at evcilleştirme adımlarını uygulayabilir ve atın size alışana kadar binmeye devam etmelisiniz. İlk bindiğinizde atınız sizi üzerinden geri atacaktır fakat siz binmeye devam ederek at sonunda evcilleşmiş olacaktır.

Minecraft at evcilleştirme adımları:

 • Bir at bulun.
 • Atın üzerine çıkın.
 • At huzursuz davranabilir.
 • At evcilleşene kadar tekrar binin.
 • Evcilleştiğinde üzerinde kalp belirecektir.

Minecraft’ta bir ata sahip olmak istiyorsanız ve bu atı evcilleştirmek istiyorsanız onu beslemenize gerek yok fakat ona yiyecek vermeyi deneyerek yine de evcilleştirme şansını normalden bir kat daha üzerine çıkartabilirsiniz. Burada püf nokta atınıza bindiğinizde sizi her geri aşağıya indirdiğinde onun üzerine geri binmektir. Bunu tekrarlayarak kolay bir şekilde Minecraft’taki atınızı evcilleştirebilirsiniz. At evcilleştiğinde artık sorun çıkmayacak ve her üzerine bindiğinde sizi geri atmayacaktır.

İpucu: Oyundaki atlar zıplayabilir. ‘Space’ tuşuna basarak Minecraft’ta atınızla zıplayabilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 70Pin
Minecraft Attan Nasıl İnilir?

Minecraft Attan Nasıl İnilir?

Minecraft’ta bir ata sahip oldunuz ve onu evcilleştirdiniz. Şimdi de Minecraft’ta attan nasıl inilir? Merak mı ediyorsunuz? İşte bu içerik sizlere kılavuz olacaktır. Minecraft’ın en güzel özelliklerinden bir tanesi olan atlar, space tuşu ile hızlanarak koşmakta. Peki, attan inmek için ne yapmamız gerekiyor?

Minecraft’ta attan inmek için klavyenizin sol alt kısmında bulunan ‘Shift’ veya ‘CTRL’ tuşuna basmanız yeterlidir. Eğer bu tuşlara basmanıza rağmen hiçbir şekilde attan geri inemiyorsanız oyun ayarlarına girerek klavye ayarlarını ‘default’ ayarlara geri döndürmeniz gerekir. Klavye ayarlarını oyun içerisinden değiştirmiş olabilirsiniz.

Minecraft Atın Evcilleştiği Nasıl Anlaşılır?

Minecraft oyununda bir ata sahip olduktan sonra onu evcilleştirebilmek için türlü türlü zahmete girdik. Peki, şimdi sahip olduğumuz atın evcilleştiğini nasıl anlayacağız? Bunu anlamanın yolu kolaydır. Birkaç basit görünüm ve hareket ile kolayca atın evcilleşip evcilleşmediğini anlayabilirsiniz.

Minecraft’ta evcilleştirdiğiniz at, oyundaki diğer atlara göre çok daha farklı bir görünüme sahip olacaktır. Dış görünüşüne bakarak bir atın evcilleşip evcilleşmediğini anlayabilirsiniz. Aynı zamanda Minecraft’ta atınıza balık verdikten sonra kuyruğunu dik bir şekilde tutuyorsa bu durum yine evcilleştirme işleminin başarılı olduğunu gösterir.

Minecraft At Nasıl Çiftleştirilir?

Minecraft’ta sahip olduğunuz atı çiftleştirmek isteyebilirsiniz. Minecraft’ta sahip olduğunuz atı çiftleştirebilmek için atabileceğiniz birkaç farklı adım vardır. Fakat bu adımlar zor değil, kolaydır. Kolay ve basit adımları uygulayarak Minecraft oyununda sahip olduğunuz evcil atı çiftleştirebiliyorsunuz. Peki, bu işlemi nasıl yapacağız?

 • Altın Elma: En az 2 tane altın elma topla.
 • Altın Çubuk: En az 16 tane altın çubuk topla.
 • Çalışma masası: En az 1 tane çalışma masası yap.

Minecraft atı çiftleştirme adımları:

 • Atların çevrili olduğu alana gir ve atların kaçmasına izin verme.
 • Atların sağlığını kontrol et.
 • Altın elmaları eline al.
 • Her iki atı da seç ve elinde altın elma varken sağ veya sol tık yap.
 • Altın elmayı verdikten sonra atların başında kırmızı kalp çıkar.
 • Her iki atında önüne gelip ‘besle’ye tıkla.
 • Birkaç dakika bekle ve tay hazır.
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com