takipçi satın al

LCD TV Renk Bozulması (Çözüldü)

Gidio.NET

LCD TV renk bozulması sorunu, son günlerin popüler konularından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Renk bozulması, TV’nizdeki renkler ekranda gösterilenleri doğru bir şekilde göstermiyor ise kötü görüntü ayarları veya arızalı donanım gibi farklı faktörden kaynaklanabilir.

LCD TV’lerde renk bozulması can sıkıcı bir sorun olabilir, ancak genellikle düzeltilmesi mümkündür. Bir teknisyen çağırmadan önce ekran ayarlarınızı kontrol etmeyi, hatalı donanım olup olmadığına bakmayı ve tüm kablolarınızı incelemeyi deneyebilirsiniz.

LCD TV Renk Bozulması

Tüm ekran ayarlarınızın doğru yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

Çoğu TV’de renk, kontrast, parlaklık ve diğer görüntü ayarlarını yapabileceğiniz “Görüntü Ayarları” menüsü vardır. Doğru renkleri sağlamak için her şeyin doğru şekilde kalibre edildiğinden emin olun.

Donanım sorunu var mı inceleyin.

LCD TV’lerde renk bozulmasının en yaygın nedeni eskiyen arka ışık sistemidir. TV yaşlandıkça, arka ışık sistemi bozulmaya başlayabilir ve bu da renklerin bozulmasına neden olabilir. Bu durumda, herhangi bir donanım sorununu teşhis edip onarabilecek teknik ekip ile iletişime geçmek en iyisidir.

Hatalı kablo bağlantısını kontrol edin.

Tüm kablolarınızın kablolara veya bağlantı noktalarına güvenli bir şekilde bağlandığından ve herhangi bir fiziksel hasar olmadığından emin olun.

Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve LCD TV cihazınızda hala renk solması yaşıyorsanız, bunun nedeni arızalı bir ekran paneli olabilir. Bu durumda, en iyi seçenek tüm ekran panelini değiştirmektir. Bunun için ise yetkili servise veya teknik servislerinden yardım almanız gerekebilir.

LG TV Renk Bozulması

Renk bozulmasının, yanlış ayarlar gibi basit bir şeyden donanım sorunları gibi daha karmaşık sorunlara kadar çeşitli nedenleri olabilir. LG’de bu sorunu gidermeniz için bilmeniz gerekenler;

Görüntü ayarlarını kontrol edin.

Bozulmaya neden olabilecek renk geliştirme veya hareket yumuşatma gibi bir efekti yanlışlıkla açmadığınızdan emin olun. TV’nin menülerinde her şey normal görünüyorsa, TV’nin fişini birkaç dakikalığına çekmeyi deneyin ve ardından sorunun devam edip etmediğini görmek için fişi tekrar takın.

Donanım ile ilgili sorun olup olmadığına bakın.

Düzgün görüntü verip vermediğini görmek için aynı kabloları kullanarak TV’nize başka bir cihaz bağlamayı deneyin. Eğer öyleyse, sorun TV’nizde değil kabloda veya kaynak cihazda olabilir.

Yukarıdakilerin hepsini denediyseniz ve hala LG TV’nizin neden renk bozulması yaşadığını anlayamıyorsanız, tamir için götürmeniz veya yardım için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 19Pin
LCD TV Renk Bozulması

Samsung LCD TV Renk Bozulması

Samsung LCD TV’nizde çeşitli şekillerde kendini gösterebilen bir sorun olan renk bozulmasının çözümlenmesi için farklı yöntemler vardır. Renksiz tonlardan garip renk desenlerine kadar, TV’nizdeki bozuk renkler hem can sıkıcı olabilir hem de potansiyel olarak daha büyük bir sorunun göstergesi olabilir. Bu sorunun televizyonunuzu etkileyip etkilemediğini ve nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olmak için şimdi renk bozulmasına neyin sebep olduğuna ve bunu nasıl düzeltebileceğinize bir göz atalım.

TV’nizdeki tüm renk ayarlarının en uygun seviyeye ayarlandığından emin olun.

TV’nizin renklerinin tam olarak doğru olmadığını fark ederseniz, yapmanız gereken ilk şey ayarları kontrol etmektir. Eğer zaten doğru seviyedeyseler, o zaman sorun kablo veya uydu sağlayıcınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, sinyal kalitelerini kontrol etmeniz gerekir. Hala bir gelişme yoksa, bu daha ciddi bir sorunun göstergesi olabilir. Bu durumda, Samsung’un müşteri hizmetleri merkeziyle iletişime geçin veya TV’nizi inceleme ve kontrol için yetkili servise götürün.

TV Rengi Bozuldu

Televizyonunuzun renginin bozulduğunu fark ettiyseniz bu durum düzeltilebilir. İlk adım, renk değişiminin nedenini belirlemektir. Bu, hatalı bir bağlantı, TV ayarlarıyla ilgili bir sorun veya tamamen başka bir şey gibi birkaç farklı şeyden kaynaklanıyor olabilir. Ne olduğunu belirledikten sonra olası çözümleri araştırabilirsiniz.

  • Tüm kabloları kontrol edin.
  • Kabloların TV’ye ve diğer bileşenlere düzgün şekilde bağlandıklarından emin olun.
  • Soruna neden olabilecek herhangi bir aşınma veya yıpranma olup olmadığını kontrol edin.
  • Ayarlarınız kapalıysa, renklerinizi eski haline getirmek için kontrast veya parlaklık seviyelerini ayarlamayı deneyin.
  • TV’nizdeki görüntü ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
  • Renk solması TV’nin kendi içindeki bir yazılım veya donanım sorunundan kaynaklanabilir. Bu durumda, uzman bir teknisyenden profesyonel yardım almanız gerekebilir.
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri