takipçi satın al

iPhone Açılıp Kapanıyor (Çözüldü)

Gidio.NET

iPhone açılıp kapanıyor sorunu, son günlerin popüler konularından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. iPhone’unuz rastgele açılıp kapanıyor ise telefonunuzu kullanmanız gerektiğinde ve doğru çalışmadığında bu büyük bir rahatsızlık olabilir. Sorunu tespit etmek ve çözmek için atabileceğiniz bazı adımlar mevcuttur.

Telefonda konuşmanın ortasındayken aniden, görünürde hiçbir sebep yokken iPhone’unuzun kapanma sorunu çileden çıkarıcı olabilir. Bir iPhone’un kendini rastgele kapatmasının birçok farklı nedenleri vardır.

iPhone Açılıp Kapanıyor

iPhone’unuz sürekli açılıp kapanıyor ise endişelenmeyin. Bu yaygın bir sorundur ve düzeltmenin birkaç yolu vardır.

  • Yan taraftaki ses açma kapama ve ana ekran düğmelerini 10 saniye basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
  • Aygıtınızın teknik ve donanımsal sorunu var mı kontrol edin.
  • Cihazınızın pilini değiştirmek veya yazılımını sıfırlamak gibi üçüncü taraf çözümlere bakın.
  • Cihazınızı güvenilir ve profesyonel teknik servise götürün.
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel 18Pin
iPhone Açılıp Kapanıyor

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor

Bir telefon görüşmesinin ortasında ya da iPhone’unuzda oyun oynarken aniden kendi kendine kapanıyor çözümleyebilmeniz için bazı yöntemler vardır. Peki bu yöntemler nedir? Göz atalım.

Çoğu zaman, iPhone’ların kendi kendine kapanmasının nedeni düşük pilden kaynaklanır. Pil çok azaldığında, telefonunuz pil ömrünü korumak için otomatik olarak kendini kapatacaktır. Ayrıca, telefonunuzu ara vermeden uzun bir süre kullandıysanız, bu da cihazın beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olabilir. iPhone’unuzun pil durumunu takip edin ve pil azalır azalmaz şarj edin. Ayrıca, cihazın parçalarının soğumasını sağlamak için cihazınıza zaman zaman ara vermeniz önemlidir. Yeterli pil gücü olmasına rağmen telefonunuzun hala beklenmedik bir şekilde kapandığını fark ederseniz, onarım veya yıpranmış parçaların değiştirilmesi için teknik servise götürmeniz gerekebilir.

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Açılmıyor

iPhone marka telefonunuz kendi kendine kapanıyor ve açılmıyor ise panik yapmayın. Bu yaygın bir sorundur ve sorunu çözmeye yardımcı olabilecek birkaç potansiyel çözüm vardır. İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler:

  • Telefonunuzun şarjının tam olup olmadığını kontrol edin:  Açmaya çalışmadan önce pilin yeterli güce sahip olduğundan emin olun.
  • iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın: Ekranda Apple logosu görünene kadar güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda en az 10 saniye boyunca basın.
  • Kabloları ve bağlantıları kontrol edin: Resmi bir Apple şarj kablosu kullanarak iPhone’unuzu farklı bir güç kaynağına bağlamayı deneyin.
  • iPhone’unuzu sıfırlayın: Her şey başarısız olursa, “Ayarlar” “Genel”  “Sıfırla” adımları ile telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Açılıyor

Birdenbire iPhone’unuz kendini kapatıp tekrar açtığı oldu ise bu durum hızlı bir şekilde düzeltilebilir. Bu sorunun nedeni genellikle ya bir yazılım veya bir tür donanım sorunu olabilir. Hangisi olduğunu anlamak için telefonunuzu yeniden başlatarak başlayın. Bu işe yaramazsa, donanımdan sıfırlamayı deneyin ve ardından sorunun ortadan kalkıp kalkmadığına bakın. Sorun devam ederse iPhone’unuz onarım için servise gitmesi gerekebilir.

iPhone Yere Düştü Açılıp Kapanıyor

iPhone’unuz yere düştü ve kendi kendine kapanıp açılıyorsa, yapmanız gereken ilk şey cihazı tamamen kapatmaktır. Bu, aygıtı yeniden başlatmaya zorlayacak ve soruna neden olabilecek yazılım sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilecektir. iPhone’unuzu kapatmak için Uyut/Uyandır düğmesine basılı tutun. Aygıt tamamen kapandıktan sonra, Apple logosunu görene kadar Uyut/Uyandır düğmesini tekrar basılı tutun. iPhone’unuz yeniden başlatıldıktan sonra hala açık kalmıyorsa, şarj bağlantı noktasına girmiş olabilecek toz veya kiri temizlemeyi deneyin. Bu yol şunları yapabilir: Bağlantı noktasının şarj cihazınızla bağlantı kurmasını engeller, telefona güç gitmesini önler ve hatta rastgele kapanmasına neden olur. Sorun hala devam ediyorsa cihazdaki sorunu en iyi şekilde anlayabilmeniz için profesyonel bir yetkili servisine götürün.

YouTube video
YouTube video

iPhone

Akıllı Telefon

Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş