Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma (Doğru Yöntem)

Gidio.NET

Instagram önerilen gönderiler kapatma konusunda sık soru alıyoruz. Birçoğumuz için Instagram’da gezinmek hızla bir bağımlılık haline gelebilir. Aynı paylaşımları tekrar tekrar görmeye devam ediyorsunuz, akışınız hiç değişmiyor. Peki, can sıkıntısına elveda deyin! Son zamanlarda Instagram, genellikle beğendiğiniz ve yorum yaptığınız gönderilere dayanarak sizin için ilginç veya alakalı olabilecek gönderileri düzenleyen “Önerilen Gönderiler” özelliğini tanıttı.

Bu yeni eklentinin, zaman akışınıza çeşitli içerikler ekleyerek Instagram deneyiminizi daha çeşitli ve ilginç hale getireceği kesin. Önerilen Gönderiler ile farklı türde yayınları keşfedebilecek ve ilgi alanlarınıza uygun daha fazla hesap bulabileceksiniz. Peki, bu yeni özelliği Instagram hesabımızda istemiyorsak Instagram önerilen gönderiler kapatma işlemi nasıl yapılıyor? İşte sizlere doğru cevabı!

gidio one cikan gorsel 9Pin
Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma

Instagram Önerilen Gönderiler Kapatma

Instagram Önerilen Gönderiler özelliğini kapatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bu özelliği devre dışı bırakmak ve gerçekten takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini görmeye geri dönmek çok kolay. İşte yapmanız gerekenler:

  • Instagram uygulamanızı açın ve sağ üst köşede bulunan ayarlar sayfasına gidin.
  • “Sizin İçin Öneriler “i görene kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
  • Bu bölümün altında, “Gönderiler” anahtarını kapatın ve “Kapat” seçeneğine dokunarak onaylayın.
  • Artık akışınızı karıştıran o sinir bozucu önerilen gönderilerden kurtuldunuz!   

Instagram Önerilen Gönderiler Nedir?

Önerilen gönderiler, dünyanın dört bir yanından yeni ve heyecan verici içerikleri keşfetmenin harika bir yoludur. Bunlar, diğer kullanıcıların beğendikleri, takip ettikleri veya yorum yaptıkları içeriklere dayalı olarak akışınızda görünen önerilerdir. Bu öneriler sadece sizin için hazırlanmıştır, bu nedenle ilgi alanlarınıza uygun bir şeyler içerdiklerinden emin olabilirsiniz!

Instagram Önerilen gönderiler ile en son trendleri veya hesapları kaçırma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Arkadaşlarınızla güncel kalmanın ve yeni toplulukları ve içerik oluşturucuları keşfetmenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca, yalnızca en yeni içerikleri seçerek zaman kazandırır.

Instagram Önerilen Gönderiler Neye Göre Çıkıyor?

Önerilen gönderilerin arkasındaki ana faktör Instagram’ın kullandığı algoritmadır. İlk kez bir hesap oluşturduğunuzda, ilgi alanlarınızı ve takip ettiğiniz hesapları izleyerek sizin hakkınızda bilgi edinmeye başlayacaktır. Buradan, her bir gönderinin ne kadar iyi performans gösterdiğine bakacak ve bu verileri hangi diğer gönderileri görmek isteyebileceğinizi belirlemek için kullanacaktır.

Buna ek olarak Instagram, bir gönderiyi başkalarına önermeden önce o gönderi üzerinde gerçekleşen etkileşimleri de dikkate alır. Bir gönderi beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar gibi yüksek düzeyde etkileşim alıyorsa, muhtemelen daha fazla kişiye önerilecektir. Bu, Instagram’ın hangi gönderilerin kullanıcıları arasında en popüler olduğunu belirlemesine yardımcı olur.

Son olarak, algoritma bir hesabın sahip olduğu takipçi sayısını dikkate alır. Genel olarak, bir hesabın büyük bir takipçisi varsa, gönderilerinin önerilme olasılığı az takipçisi olan hesaplara göre daha yüksektir.

Instagram Önerilen Gönderileri Açma

Önerilen gönderiler, takip ettiğiniz hesaplara ve hashtag’lere göre size önerilen gönderilerdir. Yeni içerikler keşfetmek ve normalde akışınızda görünmeyen farklı kullanıcılarla etkileşim kurmak için harika bir yol olabilirler.

  • Öncelikle Instagram profil sayfanıza gidin. Ekranınızın sağ tarafında dört sekmeli bir “Keşfet” bölümü görmelisiniz: Sizin İçin, IGTV, Alışveriş ve Kişileri Keşfet. “Sizin İçin “e tıklayın ve ardından üstteki menü çubuğundan “Önerilen Gönderiler “i seçin sayfasına gidin. Bu, ilgi alanlarınıza ve takip ettiklerinize göre sizin için önerilen gönderilerin bir listesini getirecektir.
  • Profil sayfanızın altındaki hashtag simgesine dokunarak da önerilen gönderileri bulabilirsiniz. Burada, mevcut takiplerinizle ilgili trend olan hashtag’lerin bir listesini bulacaksınız. Bunlardan herhangi birine dokunduğunuzda, bu bölümdeki yeni içerikleri görüntülemenin yanı sıra keşfetmek isteyebileceğiniz benzer hashtag’leri de önerecektir.
YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com