takipçi satın al

Instagram İstek Attığın Kişiler Nerede Görülür?

Yahya Sefa Diri

Instagram istek attığın kişiler nerede görülür? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Instagram’da takip ettiklerinizi, takipçilerinin kim olduğunu bilmek önemlidir. Tanımadığınız kişileri profilinizde yer almıyor ilerleyen günlerde tehlike haline gelebilir ve istenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Instagram’da istek attığın kişileri görmek için yapabileceğiniz birkaç farklı adım vardır.

Instagram’da kime istek attığınızı, kimleri takip ettiğinizi görmek kadar doğal bir şey yoktur. Çünkü profilimizde istenmedik, yabancı ve bilmediğimiz kişilerin olması sizi rahatsız edebilir. Tanımadığınız kişileri veya artık arkadaş olmadığınız kişileri Instagram profilinizden çıkartarak çok daha güvenilir bir şekilde Instagram’ı kullanabilirsiniz. Peki, Instagram istek attığın kişilere bakma işlemi nasıl yapılıyor?

Instagram İstek Attığın Kişiler Nerede Görülür?

Instagram’da istek attığınız kişileri görebilmek için Instagram uygulamasının ‘Ayarlar’ bölümünü kullanıyor olmanız yeterli olacaktır. Ayarlar bölümünden sonra birkaç farklı adımı daha takip ederek kime istek attığınızı ve diğer her bir şeyi profiliniz için görüntüleyebiliyorsunuz. Instagram’da gönderdiğiniz istekleri görebilmek için Ayarlar > İstekler bölümü size bu konu da yardımcı olacaktır.

Instagram istek attığın kişilere bakma adımları:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede yer alan ‘hamburger’ menüye tıklayın.
  • Açılan ekrandan ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın.
  • Ayarlar > Hesap sekmesine girin.
  • İstekler sayfasını açın ve istek attığınız kişilere bakın.

Instagram’da daha öncesinde kime istek attığınızı görmek için yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Listeden kişileri seçerek isterseniz takip isteğini silebilir veya size gönderilen istekler için takibi reddebilirsiniz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 66Pin
Instagram İstek Attığın Kişileri Kimler Görebilir?

Instagram İstek Attığın Kişileri Kimler Görebilir?

Instagram’da göndermiş olduğunuz Instagram takip isteklerini sadece Instagram hesabınızın yetkili kişisi gönderebilir. Hesap sahibi siz olduğunuz için gönderdiğiniz isteklerin siz haricinde kimsenin göremeyeceğini bilmeniz gerekiyor. Siz ve istek gönderdiğiniz diğer Instagram kullanıcısı gönderilen istekleri görebilecek ve yönetebileceksiniz.

Eğer tanımadığınız bir kişiye Instagram takip isteği attığınızı düşünüyorsanız gönderdiğiniz isteği silebilir veya size gelen tanımadık bir Instagram takipçi isteği varsa gönderen kişinin Instagram isteğini reddebilirsiniz. Instagram’ı daha rahat ve güvende kullanabilmek için tanımadığınız kişilerden gelen istekleri onaylarken birden fazla düşünün. Tanımadığınız kişiler sizi farklı yollara götürebilir ve istenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Instagram İstek Attığın Kişileri Görme Uygulaması

Instagram’da istek attığınız kişileri gösteren bir çok uygulama vardır. Fakat bu uygulamaları kullanmak yeteri kadar güvenilir olmayacaktır. Instagram’dan bağımsız ve 3. Parti uygulama olarak çalışan Instagram istek attığın kişileri gösteren uygulamalar hesabınız için tehlike barındırmaktadır. İlerleyen günlerde Instagram hesabınız bu tür uygulamalar yüzünden çalınabilir, ele geçirilebilir.

Ayrıca Instagram’da istek attığın kişileri görme uygulaması adı altında tanımadığınız kişilerden gelen linklere kesinlikle tıklamayınız. Bu tür kişiler hesabınızı ele geçirmek için size bu linkleri yolluyor olabilir. Bu yüzden bilmediğiniz linkler, tanımadığınız kişiler ile iletişimdeyken mutlaka dikkatli olun.

Instagram Gönderilen Takip İstekleri İptal Etme

Instagram’da bir başkasına gönderilen takip isteklerini iptal etmek kadar kolay bir şey yoktur. Instagram’da gönderdiğiniz takip istekleri için gönderdiğiniz takip isteği profiline girin ve ‘takibi bırak’ butonuna tıklayın.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Takip isteği gönderdiğiniz kişinin Instagram profiline girin.
  • ‘Takibi bırak’ butonuna tıklayın.

İşte hepsi bu kadar. Birkaç adım sayesinde Instagram’da göndermiş olduğunuz takip isteklerini yönetebilir ve hemen istekleri iptal edebilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri