takipçi satın al

Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü (Çözüm)

Yahya Sefa Diri

Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunu internette son günlerde epey popüler hale geldi. Instagram Hikayeleri’nin sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline geldiği bir sır değil. Etkileyici hikayelerden komik kliplere kadar, bize dünyayı başka bir mercekten gösteriyorlar. İnanılmaz derecede güçlü bir pazarlama aracı olabilir.

Instagram hikayenizde gösterin! Komik GIF’lerden çarpıcı fotoğraflara kadar, olasılıklar sonsuzdur. Başlamak çok kolay: sadece bir fotoğraf veya video çekin, bazı efektler ekleyin ve hikayenizi anlatmaya başlayın. Instagram hikayeleri ile gününüzü oluşturan tüm anları paylaşabilirsiniz. Peki bu kadar çok kullanılan ve tüm Instagram kullanıcıları tarafından tercih edilen Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunuyla alakalı olarak çözüm yöntemi nedir? İşte sizlere Instagram story büyük gözüküyor hatasıyla alakalı olarak tüm çözüm yöntemleri!

gidio one cikan gorsel 51Pin
Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

Instagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

Instagram’da kullanıcılar hikayeler paylaşarak diğer Instagram kullanıcıları ile etkileşim içerisinde kalırlar. Kimi kullanıcı video paylaşır, kimi kullanıcı ise fotoğraf. Instagram’da ne paylaştığınızın bir önemi yok fakat son günlerin en can sıkıcı sorunlarından bir tanesi olan Instagram hikaye kutucukları büyüdü sorunu, Instagram ana sayfasındakiyken tüm ekranı kaplıyor.

Hikaye kutucukları yani Story ile alakalı olan bu büyüme problemi direkt olarak Instagram ile alakalı olmayabilir. Instagram üzerinde birkaç değişiklik ve ayar yaparak Instagram storyleri geri eski haline getirmeyi deneyebilirsiniz. Bir diğer neden olarak Instagram’ın, Instagram’da son günlerde yenilik yapıyor olması da bu sorunun kaynağına neden oluyor. Yani Instagram’ın hikayeler için olan görünümünü değiştirmesi nedeniyle bu tür problemler meydana gelebiliyor.

Instagram Hikayeler Büyüdü Nasıl Çözülür?

Instagram hikayeler büyüdü sorunuyla alakalı olarak sorunun çözümünü sağlayabilecek birden fazla yöntem bulunuyor. Dünya’nın en çok kullanılan popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da hikaye kutucuklarında problem yaşıyorsanız birkaç basit adım sayesinde sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Sorunun kaynağı Instagram olmayabilir, telefonunuzda yapacağınız birkaç ayar ile sorunu gidermeyi deneyiniz.

Instagram story küçültme ile alakalı olarak aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Farklı cihazdan giriş yapın.
 • Cihaz ayarlarınızı kontrol edin.
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Cihazınızın tarih ve saat ayarlarının doğru olduğuna emin olun.
 • VPN açık ise kapatın.

Instagram Hikaye Kutucukları Küçültme

Son güncellemeden bu yana can sıkan Instagram hikaye kutucukları büyüme problemi, hikayeler kısmı için ekranın kocaman kaplayan bir soruna neden oluyor. Instagram görüntüsünü tamamen bozmuş durumda olan bu sorun Instagram kullanıcıları tarafından epey şikayet edilmektedir. Kutucuklar ekranı kapladığından dolayı diğer gönderileri görmekte zorlanıyor olabiliriz. Birkaç adım sayesinde Instagram hikaye kutucukları küçültme işlemini yapabilirsiniz.

 • Telefon ayarlarınızı kontrol edin.
 • Instagram önbelleğini temizleyin.
 • Hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra geri giriş yapın.
 • Instagram beta kullanıcısı olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Instagram’ı silin ve tekrar yükleyin.

Instagram Story Büyük Gözüküyor

Normalden çok daha büyük olarak Instagram storyleri görüyorsanız ve bu konu da ne yapacağınızı bilemez duruma geldiyseniz bu sorunun ana kaynağı Instagram’ın getirmiş olduğu yenilik desek daha doğru olur. Bu sorun, Instagram’a göre sorun değil fakat bize göre sorun çünkü alışmış olduğumuz o eski Instagram görüntüsü bir anda yok oluverdi!

Instagram’ın eski sürümüne geri dönerek sorunu halletmeye çalışabilirsiniz fakat bu da güvenlik sorunlarına neden olacaktır. Instagram’ın yapmış olduğu yenilik ile birlikte artık postlar dahil tüm Instagram hikaye kısmı büyük halde gözükecektir. Tüm her şeyi denemenize rağmen Instagram hikaye kutucukları düzelmediyse ekstra olarak yapabileceğiniz bir işlem ne yazık ki bulunmuyor.

Instagram Nasıl Güncellenir?

Instagram uygulamanızı güncellemek kolaydır ve sadece birkaç adım sürer. İşte yapmanız gerekenler:

 • Cihazınızda App Store’u açın.
 • Arama çubuğunda Instagram’ı arayın.
 • Mevcutsa uygulama simgemizin yanındaki “güncelle “ye, değilse “aç “a dokunun.
 • Güncelleme tamamlandıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve keyfini çıkarın!
YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş