takipçi satın al

Instagram Günlük Yoklama Açma – Kapatma (Yeni)

Yahya Sefa Diri

Instagram günlük yoklama konusunda sık bir şekilde soru alıyoruz. Instagram, Dünya’nın en büyük ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor ve bu devasa platform içerisine her gün yeni bir özellik dahil ediliyor. Peki, Instagram günlük yoklama özelliği tam olarak nedir?

Instagram’a yeni dahil edilen günlük yoklama özelliği diğer bir adıyla sohbet ekranlarındaki anket özelliği, doğrudan mesajlar kısmı yardımıyla görüşleri alabilmek için anketler oluşturmanızı sağlıyor. Anket sonuçlar, bir grup sohbet içerisinde gerçek zamanlı olarak sunulabilmektedir. İşte sizlere Instagram günlük yoklama açma, Instagram günlük yoklama kapatma ve benzeri olan tüm başlıklar altında doğru cevaplar….

Instagram Günlük Yoklama Nedir?

Instagram’a dahil edilen günlük yoklama özelliği sayesinde artık sohbetler kısmında yeni anketler oluşturabilir ve takipçilerinizle daha sık bir şekilde etkileşime girebilirsiniz. Sohbetler ekranında oluşturacağınız anketler ile özel bir soru da sorabilir, genel bir soru da sorabilme imkanına sahipsiniz. İnsanların sorduğunuz sorulara hangi şıkkı seçtiğini görmek istiyorsanız Instagram sohbetler kısmındaki anketler özelliğini kullanmayı deneyiniz.

Anketleri üç veya daha fazla hesap içeren bir grup sohbeti içerisinde kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda mevcut özellik yani Instagram günlük yoklama özelliği şu anda Japonya ve Avrupa’daki bazı ülkelerde kullanılabilir durumda değildir.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 25Pin
Instagram Günlük Yoklama

Instagram Günlük Yoklama Açma

Instagram’ın yeni özelliğini kullanmaya başlamak için yapmanız gereken birkaç basit adım vardır. Adımları uygulayarak sizde yeni özelliği anında kullanabilme imkanına sahipsiniz. İşte sizlere Instagram günlük yoklama özelliği açma adımları:

 • Instagram’ı açın.
 • Sohbetler kısmına girin ve grubunuzu açın.
 • Çıkartmalar butonuna tıklayın.
 • Anket simgesini seçin.
 • Sorunuzu ve cevapları girin daha sonra ‘’Anket oluştur’’ butonuna tıklayın.
 • Anketi gruba gönderin.

Hepsi bu kadar. Birkaç basit adım ile Instagram günlük yoklama özelliğini sohbetler kısmında grubunuzla birlikte kullanabilirsiniz.

Instagram Günlük Yoklama Kapatma

Instagram günlük yoklama kısmını kapatabilmek için uygulayabileceğiniz bir kaç basit adım vardır. Bu adımları uygulayarak Instagram’ın yeni getirmiş olduğu Instagram günlük yoklama özelliğini kapatabilirsiniz. Veya diğer bir adıyla Instagram günlük yoklamayı iptal edebilirsiniz.

Instagram günlük yoklama kapatma yöntemi aşağıdaki adımları takip edin:

 • Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Avatarınıza dokunun ve Profil sayfanıza gidin.
 • Üst üste üç çizgiye dokunun.
 • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 • Açılan pencerede “Hesap Ayarlarını” seçin.
 • Günlük yoklama seçeneğini kapatın.

Instagram günlük yoklama özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler işte bu kadar. Bir kaç basit adım ve tıklama ile anında Instagram günlük yoklama özelliğini kapatabilirsiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri