takipçi satın al

Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemleri (Çok Basit)

Yahya Sefa Diri

Ziyaretçilerimizden Instagram Çevrimiçi Kapatma Yolları Nelerdir? Sorusunu sıklıkla almaktaydık. Instagram’da aktiflik özelliğini nasıl kapatacağınıza dair yollar arıyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Instagram çevrimiçi kapatma yöntemi, Instagram hesabınızın profilinizin etkin olduğunu gizlemek için kullanılan bir seçenektir. Aktiflik kapatmak, özel profiller de dahil olmak üzere, herkese kapalı görünen profil oluşturmanıza yardımcı olur.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram’da çevrimiçi görünmek istemiyorsanız Instagram’daki etkinliğinizi kapatmak oldukça basit! Instagram’da aktiflik kapatmak için, herkese kapalı profil ayarlamanız ve seçenekler sayfasındaki gizlilik bölümünde aktiflik kapatmayı etkinleştirmeniz gerekir.  

 • İlk adım hesap ayarlarınızı açmaktır. Bunu üstteki üç çubuğa dokunarak bulabilirsiniz profil sayfanızın sağ köşesine tıklayın. Ayarlara girdikten sonra, “Hesap” yazan yeri aşağıya kaydırın ve buna dokunun.
 • Ardından, “Etkinlik Durumu” bölümüne geçin. Burada etkinlik durumunuzu kapatmayı ya da Instagram’ın uygulamada en son ne zaman etkin olduğunuzu göstermesine izin vermeyi seçebilirsiniz. Kapalı seçeneği, Instagram’da en son ne zaman aktif olduğunuzu kimsenin görememesini sağlayacaktır.

İşte bu kadar! Her şey hazır ve Instagram’daki etkinlik durumunuz artık kapalı. Artık çevrimiçi görünme konusunda endişelenmeden uygulamaya ara verebilirsiniz. Uzakta geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın!

Instagram Çevrimiçi Kapatma iPhone

IPhone Instagram çevrimiçi durumunuzu kapatmak, profilinizi kimin ne zaman göreceğini kontrol altına almak için harika bir yoldur. İşte nasıl yapılacağı:

 • IPhone’unuzdaki Instagram uygulamasını açın ve “Ayarlar” sayfasına gidin.
 • Listenin en altındaki “Gizlilik ve Güvenlik” öğesini seçin.
 • “Çevrimiçi Durum” seçeneğini bulun ve kapatın.
 • Artık diğer Instagram kullanıcılarına çevrimdışı olarak görüneceksiniz.

Hepsi bu kadar! Artık dijital dünyaya ara verebilir ve bir süreliğine gizli kalabilirsiniz. Çevrimiçi durumunuzu tekrar açmak için şu adrese gidin ayarlarınızda aynı sayfaya gidin ve tekrar açın.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Android

Instagram’da gezinirken aktif olduğunu başkasının görmemesini mi istiyorsunuz? Öyleyse, Android cihazınızın çevrimiçi durumunu kapatmak oldukça basittir. İşte nasıl yapılacağı:

 • İlk olarak, Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 • Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunun.
 • Ardından, profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve görüntülenen menüden “Ayarlar “ı seçin.
 • “Hesap” öğesini seçin ve ardından “Çevrimiçi Durum” öğesine gidin ve geçiş düğmesini “Kapalı” olarak değiştirin.
 • Sonunda “Kapat” seçeneğine dokunarak kararınızı onaylamanız gerekir.

Artık Android cihazınızda Instagram çevrimiçi durumunu başarıyla kapattığınıza göre, sürekli rahatsız eden hesaplara karşı çevrimiçi görünemeyeceksiniz.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri