takipçi satın al

Google Proxima Beta Nedir? İptal Etme (Para İadesi)

Yahya Sefa Diri

Google Proxima Beta nedir? Sorusunu sık bir şekilde almaktayız. Google Proxime Beta sahtekarlığı son günlerde epey popüler durumdadır. Farkında olmadan Google Proxima Beta’ya bulaşmış olabilirsiniz. Sahtekarlığı önlemek ve dolandırıcıdan geri ödemenizi alabilmeniz için bu içerikte kılavuz bilgiler yayınladık.

Kullanıcılar son günlerde sık bir şekilde Google Proxima Beta adına banka ve kredi kartlarından sürekli kesinti yapıldığına dair sorun bildirmektedir. Çekilen ücretler tekrar etmekte ve kullanıcının herhangi bir bilgisi olmadan kullanıcılardan ücretler tekrar alınmaktadır. Kredi kartınızdan Google Proxima Beta adına yüklü miktarlarda paralar çekildiyse bu dolandırıcılıktan kurtulabilmeniz adına rehber niteliğinde bilgileri sunuyoruz.

Google Proxima Beta Nedir?

Proxima Beta Pte. Limited adında bir şirket kullanıcılardan sürekli para kesintisi yapmaktadır. Aslen Singapur merkezli olan bu şirket PUBG oyununun yapımcısı olan Tencent markasının bir parçasıdır. PUBG’nin gizlilik politikasında dahi yer alan Proxima Beta, büyük bir mağduriyet oluşturuyor kişilerin kartlarında inanılmaz büyüklükte paralar çekiyor.

Dolandırıcılığın arkasında kimin olduğu şu an için bilinmiyor. Bir yandan da özel şirketlerin ve bilgisayar korsanlarının bu tür şirketlerin güvenlik açıklarından faydalanarak insanların parasını çalma eğiliminde olduğu iddia ediliyor. Proxima Beta hesabınızdan bir kez para çekmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirirse birden fazla kez tekrar tekrar para çekmeye devam eder. Ve bunların her birisinde kullanıcının hiçbir haberi olmaz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 99Pin
Google Proxima Beta Para İadesi Alma

Google Proxima Beta Para İadesi Alma

Kullanıcıların haberi olmadan kredi kartlarından yüklü miktarlarda tekrar tekrar çekilen paralar için geri iade talebinde bulunabilme imkanına sahipsiniz.  Geri iade alabilmek için atabileceğiniz adımları paylaştık. Eğer kartınızdan Google Proxima Beta adında şirketten para çekimi yapıldıysa ve bundan haberiniz yoksa geri iade alma işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Google Proxima Beta para iadesi alma işlemleri:

  • İlk yapmanız gereken bankanızla iletişime geçmektir. Bankanızla iletişime geçerek konuyu kendilerine bildirmeniz gerekir. Daha fazla para kesintisini önlemek için kartlarınızı ve internet bankacılığınızı kapatmayı isteyebilirsiniz.
  • Sorunu Google’a bildirmelisiniz. Google Pay’e girerek yetkisiz satın alma işlemlerini bildirerek parayı geri iade alabilirsiniz.

Yetkisiz satın alma işlemini başarılı bir şekilde tamamlarsanız durumu kontrol etmek için ‘buradaki bağlantıyı’ kullanarak para iadesi durumunun son güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Google Proxima Beta Nasıl İptal Edilir?

Google Proxima Beta’yı direkt olarak iptal edebileceğiniz herhangi bir başvuru veya başvuru formu yoktur. Eğer bu uygulama cihazınız üzerinden herhangi bir şekilde para çekimi yaptı ise uygulamayı bir an önce telefonunuzdan kaldırmalısınız. Tencent Games adı altında para çekimi yapan bu firma herhangi bir kanıtın henüz var olmaması nedeniyle çekilen paralar için kanıt sunulamıyor. İddialar internette yer alsa da bu tür uygulamalardan uzak kalmanız gerektiğini sizlere hatırlatmak isteriz.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 100Pin
Google Proxima Beta Şikayet Hattı

Google Proxima Beta Şikayet Hattı

Google Proxima Beta hakkında Google’da birden fazla şikayet bulunmaktadır. Bunların her birisi ‘Google Proxima beta izinsiz para çekimi, Google Proxima Beta para iadesi’ başlıklarındadır. Google Proxima Beta’dan para iadesi alabilmenin ilk yolu olarak bankanızla iletişime geçerek durumu anlatmalısınız. Durumu anlattıktan sonra bu firmanın bir daha asla kartlarınızdan para çekimi yapmaması gerektiğini de kendilerine söylemelisiniz. Aynı zamanda bankanızla iletişime geçtikten sonra banka kartlarınızın iptalini, internet bankacılığınızın kapatılmasını da talep edebilirsiniz.

Bir yandan kullanıcılar bu sahtekarlık için yasal yollara başvurmaktadır. Kimliği ve kim oldukları bilinmeyen bu kişiler şu anda kullanıcılardan para çekimine devam etmektedir. İlerleyen günlerde kullanıcılar için yeni bir açıklama herhangi bir resmi kanal üzerinden gelir ise buradan paylaşmış olacağız. Google Proxima Beta halen hesabınızdan para çekiyorsa bir an önce bankanızla iletişime geçin.

Google Proxima Beta’nın Oyunlar Listesi

Google’a Proxima Beta yazarsanız karşınıza ‘Level Infinite’ adında bir firma çıkabilir. Bu firma şu anda piyasada mevcut olan bir çok büyük oyunun yapımcısı olarak gözükmektedir. Proxima Beta adı altında yayına sunulan bazı oyunlar;

  • Pubg Mobile, Goddess Of Victory: Nikke, Tower Of Fantasy, Arena Of Valor, Fashion Dream, ChimeraLand, Contra Return, Alchemy Stars: Aurora Blast.

Bu oyunların her birisi şu anda Google Play Store’da yer almaktadır. Oyun adını Play Store’da aratarak oyunlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Google Proxima Beta Hakkında Düşüncelerimiz

Bu tür şirketler her zaman var oldu ve var olmaya devam edecek. Bugün Google Proxima Beta kullanıcılardan izinsiz bir şekilde para çeker. Yarın farklı bir bilgisayar korsanı veya sahtekar ortaya çıkar yeniden kullanıcılardan izinsiz bir şekilde para çekmeye devam eder. Bu yüzden bu tür şirketlere bulaşmadan telefonunuzun güvenliğini arttırmayı deneyebilirsiniz. Hesaplarınıza 2FA ekleyebilir, daha güvenli bir şekilde hesaplarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Telefonunuza her gördüğünüz linkten indirme yapmayın. Aynı zamanda her gördüğünüz linkle tıklama yapmayın. Bilmediğiniz linkler arka planda telefonunuza zararlı dosyalar indirebilir.

YouTube video
YouTube video
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri