Birini İkna Etmek İçin Dua (Etkili Dualar)

Yahya Sefa Diri

Birini ikna etmek için dua konusu sıklıkla merak edilen ve sorulan konulardan biri oldu. Birini bir şeye ikna etmek söz konusu olduğunda, bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. Ancak genellikle göz ardı edilen bir yöntem duayı kullanmaktır!

Dua uzun zamandır daha yüksek bir güçten yardım veya rehberlik istemenin bir yolu olarak kullanılmaktadır. Niyetiniz safsa ve istediğiniz şeyin kendinize ve başkalarına fayda sağlayacağına gerçekten inanıyorsanız, sonucun oldukça güçlü olabileceğine inanılır. Dua genellikle Allah’tan istenen sonuca ulaşmak için sizin adınıza aracı olmayı, dilleklerinizi ulaştırmayı sağlar.

gidio one cikan gorsel 1Pin
Birini İkna Etmek İçin Dua

Birini İkna Etmek İçin Dua

Dualar pek çok kültürün ayrılmaz bir parçasıdır ve bazı durumlarda bir başkasını belirli bir olayda tarzına ikna etmek için kullanılabilirler. Yardım, rehberlik veya iyilik için ilahi olana yakarmak amacıyla söylenen veya zikredilen özel dualar vardır. Diğer durumlarda, insanlar kendi dualarını yaratabilirler Birini bir şeye ikna etmek için kullanılabilecek pek çok dua türü vardır. Örneğin, bir dilek duası kullanabilirsiniz ‘’ “Estağfurullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.” bu dua belirli bir sonuç veya iyilik istemek için kullanılır. Bu tür dualar genellikle bir çağrı, dilek ve ifadesi içerir.

Ne tür bir dua kullanırsanız kullanın, mesajınızın duyulup yanıtlanmasının nihai olarak Allah’a bağlı olduğunu unutmayın.

Her İstediğini Yaptıran ve Kabul Ettiren Dua

Birine her istediğini yaptırmanızda ve bir konuda ikna etmeniz gerektiğinde, bu zor bir durum olabilir. Seçeneklerinizin tükendiğini hissedebilir ve mesajınızı iletmeye yardımcı olacak bir yol olarak dualara başvurabilirsiniz. Peki insanların bu gibi durumlarda kullandığı dua türleri tam olarak nelerdir? İşte ikna etmek için kullanılan bazı popüler dualar:

 • Başmelek Mikail’e Dua: Bu dua, ihtiyacı olanlar adına göksel haberciye bir yakarıştır. Hem koruma ve rehberlik hem de güç ve cesaret istemek için kullanılabilir.
 • Rab’bin Duası: Bu en yaygın bilinen ikna dualarından biridir. Bu duada Allah’tan dönüş için yardım istenir ve inanç gücü verilmelidir.
 • Ve lekad nâdânâ nûhun fe le ni’mel mucîbûn mucîbûne
 • Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).

Ne tür bir dua kullanırsanız kullanın, mesajınızın duyulup yanıtlanmasının nihai olarak Allah’a bağlı olduğunu unutmayın.

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua

Birinin fikrini değiştirmek kolay bir iş değildir. Ancak duanın gücüyle, sözlerinizin hedefine ulaşacağından emin olabilirsiniz. İşte bir kişinin fikrini değiştirmeye yardımcı olacak bazı dualar:

 • Sevgili Allah’ım, senden rehberlik ve bilgelik dileyerek dua ediyorum. Belli bir konudaki fikirlerini değiştirmeye açık olabilmeleri için onların kalplerine ve zihinlerine dokunacak sözcükleri bulmama yardım et.
 • Cennetteki Babamız, bu duruma ilahi müdahaleniz için dua ediyorum. Bana ver sevdiklerime saygılı bir şekilde yaklaşma gücü ve cesareti, böylece söyleyeceklerimi duymaya açık olabilirler.
 •  Sevgili Allah’ım, yardımını dileyerek huzuruna geliyorum. Doğru kelimeleri bulmama yardım et ve düşüncelerimi etkili bir şekilde nasıl iletebileceğimi göster ki onlar da benim nerede durduğumu anlasınlar.

Kimsenin Hayır Dememesi İçin Dua

Söz konusu dileklerimiz olduğunda, hepimiz kimsenin hayır demeyeceğini umarız. Mümkün olan en iyi sonuç için dua eder ve istediğimiz her şeyin gerçekleşmesini umarız. Bu nedenle dua, eski zamanlardan beri pek çok kültürün bir parçası olmuştur – umutlarımızı ve hayallerimizi ifade etmek ve daha yüksek bir güçten iyilik istemek için kullanılır. Bir şey için dua ederken, spesifik olmak ve arzu edilen sonuca odaklanmak önemlidir. Dua etmeden önce gerçekten ne istediğinizi düşünmek için biraz zaman harcayın. Bu, niyetinizin net olmasını sağlayacak ve duanıza daha fazla güç verecektir. Aşağıda yer alan bazı dualar karşınızdaki kişinin hayır dememesi  için kullanılan dualardır. Hadi göz atalım.

 • Allahümmağfir lene verhamne verda anne ve tekabbel minne ve edhılne’l-cennete külleh

Anlamı; Allah’ım! Bizi bağışla. Bize merhamet et, bizden razı ol. Bizim dualarımızı kabul buyur. Bizi cennetine koy.

Okuyan kişi içten ve kalple dua etmesi gerekirken aynı zamanda dua ederken karşısındaki kişiyi düşünerek dua etmelidir. Diğer bir dua yöntemi ise şu şekildedir;

 • Duaya başlamadan önce 21 kere besmele çekin.
 • Besmele sonrasında 21 kere Fatiha suresi okuyun.
 • Ardından 100 kere Ya Vedud duası okuyarak niyetinizi tekrarlayın.
YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
thedopingclub.com