takipçi satın al

Apple Macbook Air Vergisiz Fiyatı (2023)

Yahya Sefa Diri

Apple Macbook Airvergisiz fiyatı için çok fazla soru aldık. Apple Macbook Air, Apple’ın en gözde ürünlerinden bir tanesidir. Türkiye dahil tüm Dünya’da inanılmaz satış oranıyla tüm insanlığın en çok satın almak istediği ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle genç kitle arasında çok fazla popüler olan iPhone ve Apple Macbook Air, genel özellikleriyle telefon piyasasının en iyi bilgisayar olarak karşımıza çıkar.

Apple Macbook Airdahil olmak üzere tüm Macbook Airmodelleri için Türkiye’de vergili sistem uygulaması yayındadır. Bugün herhangi bir teknoloji mağazasından Apple Macbook Airsatın almak istediğiniz zaman vergisiz fiyatının üzerine dahil edilen KDV vb. olan Türkiye vergi sisteminin vergileri dahil olacaktır. Peki, Apple Macbook Airvergisiz fiyatı ne kadar? İşte sizlere doğru cevabı!

Apple Macbook Air Vergisiz Fiyatı

Türkiye’de Apple Macbook Airdiğer tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi hızlı bir satış oranına sahip en gelişmiş bilgisayarları arasında yer alır. iPhone ve Apple Macbook Air’eait tüm özellikler günümüz teknolojisi için en üst düzeyde üretilir ve özellikle uygulamaları çalıştırma vb. işlevsel özellikler için Apple Macbook Airyeteri kadar özelliğe sahiptir.

Apple Macbook Air‘i Türkiye’de vergisiz fiyata satın almak istediğiniz zaman vergili fiyat ile vergisiz fiyat arasında bir fark ortaya çıkabilir. Zira Apple Macbook Airvergili fiyata KDV gibi ek vergiler dahil edilir. Apple Macbook Air vergisiz fiyatında ise KDV yoktur.

Apple Macbook Air vergisiz fiyatına ilişkin tablo aşağıdadır:

Apple Macbook Air Vergisiz Fiyatı30.083,90 TL
Apple Macbook Air KDV %185.415,10 TL
Apple Macbook Air KDV Dahil Fiyat35.499,00 TL
gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 9Pin
Apple Macbook Air Vergi Oranı

Apple Macbook Air Vergi Oranı

Apple Macbook Air’e diğer tüm bilgisayarlarda olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş olan vergiler dahil edilir. Bu vergiler diğer tüm bilgisayarlarda sabittir ve her bilgisayar için özel bir vergi oranı ortaya çıkabilir. Apple Macbook Air’e dahil edilen vergiler sadece KDV’dir.

  • %18 KDV

Apple Macbook Air Vergi Muafiyeti

Apple Macbook Airiçin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılı seçimlerinde vergi muafiyeti sağlanacağı bilgisi verildi. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Apple Macbook Airdahil diğer tüm bilgisayarlar için Twitter’dan yayınlanan bilgiye göre; ‘’Vergi muafiyeti sağlanacaktır.’’ Bilgisi paylaşılarak vergi muafiyetinin sadece üniversite öğrencilerini kapsayacağı bilgisi verildi.

Henüz resmi bir şekilde yasalaşmamış olan Apple Macbook Airvergi muafiyeti için ilerleyen günlerde resmi kanallar üzerinden yeni bir bilgi paylaşımı gelecektir. Apple Macbook Airvergi muafiyeti için şimdilik belirli olan bir şey var ise o da vergi muafiyetinin sadece üniversite öğrencileri için sadece 1 kereliğine geçerli olacağıdır.

Apple Macbook Air Özellikleri

Apple Macbook Airözelliklerine göz atmak için aşağıdaki maddeli listeyi kullanabilirsiniz.

Apple Macbook Air özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Thunderbolt ve USB 4
  • 16 GB’a kadar RAM
  • 2 TB’a kadar SSD
  • Sessiz Tasarım
  • 5 kat daha hızlı grafikler
  • 3,5 kat daha hızlı CPU
  • WiFi 6

Apple Macbook Air Almak Mantıklı Mı?

Apple Macbook Airdiğer Macbook Airmodellerine göre anlaşılabileceği üzere daha gelişmiş özellikleri üzerinde barındıran bir bilgisayardır. Türkiye’de Apple Macbook Airsatın almak mantıklı bir karar olabilir. Zira mevcut enflasyon nedeniyle Apple Macbook Airdeğerini hiçbir şekilde kaybetmiyor, kaybetmediği gibi ilerleyen günlerde satmak istediğiniz zaman sorunsuz bir şekilde satışını aynı fiyat veya satın alınan fiyattan daha üst bir fiyata satışı yapılabiliyor. Örneğin 2023 Ocak ayında satın alınan Apple Macbook Air’in fiyatı ile Haziran 2023 yılında satın alacağınız Apple Macbook Air fiyatı arasında dağlar kadar fark olacaktır. Bu da bilgisayarın değerinin korunduğu anlamına gelir.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş