takipçi satın al

Apple iMac Vergisiz Fiyatı (2023)

Yahya Sefa Diri

Apple iMac vergisiz fiyatı için çok fazla soru aldık. Apple iMac, Apple’ın en gözde ürünlerinden bir tanesidir. Türkiye dahil tüm Dünya’da inanılmaz satış oranıyla tüm insanlığın en çok satın almak istediği ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle genç kitle arasında çok fazla popüler olan iPhone ve Apple iMac, genel özellikleriyle telefon piyasasının en iyi bilgisayar olarak karşımıza çıkar.

Apple iMac dahil olmak üzere tüm iMac modelleri için Türkiye’de vergili sistem uygulaması yayındadır. Bugün herhangi bir teknoloji mağazasından Apple iMac satın almak istediğiniz zaman vergisiz fiyatının üzerine dahil edilen KDV vb. olan Türkiye vergi sisteminin vergileri dahil olacaktır. Peki, Apple iMac vergisiz fiyatı ne kadar? İşte sizlere doğru cevabı!

Apple iMac Vergisiz Fiyatı

Türkiye’de Apple iMac diğer tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi hızlı bir satış oranına sahip en gelişmiş bilgisayarları arasında yer alır. iPhone ve Apple iMac’e ait tüm özellikler günümüz teknolojisi için en üst düzeyde üretilir ve özellikle uygulamaları çalıştırma vb. işlevsel özellikler için Apple iMac yeteri kadar özelliğe sahiptir.

Apple iMac ‘iTürkiye’de vergisiz fiyata satın almak istediğiniz zaman vergili fiyat ile vergisiz fiyat arasında bir fark ortaya çıkabilir. Zira Apple iMac vergili fiyata KDV gibi ek vergiler dahil edilir. Apple iMac vergisiz fiyatında ise KDV yoktur.

Apple iMac vergisiz fiyatına ilişkin tablo aşağıdadır:

Apple iMac Vergisiz Fiyatı41.499,00 TL
Apple iMac KDV %187.469,80 TL
Apple iMac KDV Dahil Fiyatı48.968,80 TL

Uyarı: Bu iMac vergisiz fiyatı Apple iMac 24 inç modeli için geçerlidir.

gidio one cikan gorsel 1000 × 503 piksel Kopyasi 8Pin
Apple iMac Vergi Oranı

Apple iMac Vergi Oranı

Apple iMac’e diğer tüm bilgisayarlarda olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş olan vergiler dahil edilir. Bu vergiler diğer tüm bilgisayarlarda sabittir ve her bilgisayar için özel bir vergi oranı ortaya çıkabilir. Apple iMac’e dahil edilen vergiler sadece KDV’dir.

  • %18 KDV

Apple iMac Vergi Muafiyeti

Apple iMac için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılı seçimlerinde vergi muafiyeti sağlanacağı bilgisi verildi. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Apple iMac dahil diğer tüm bilgisayarlar için Twitter’dan yayınlanan bilgiye göre; ‘’Vergi muafiyeti sağlanacaktır.’’ Bilgisi paylaşılarak vergi muafiyetinin sadece üniversite öğrencilerini kapsayacağı bilgisi verildi.

Henüz resmi bir şekilde yasalaşmamış olan Apple iMac vergi muafiyeti için ilerleyen günlerde resmi kanallar üzerinden yeni bir bilgi paylaşımı gelecektir. Apple iMac vergi muafiyeti için şimdilik belirli olan bir şey var ise o da vergi muafiyetinin sadece üniversite öğrencileri için sadece 1 kereliğine geçerli olacağıdır.

Apple iMac Özellikleri

Apple iMac özelliklerine göz atmak için aşağıdaki maddeli listeyi kullanabilirsiniz.

Apple iMac özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • 256 GB depolama
  • 8 GB birleşik bellek
  • 24 inç 4.5K Retina ekran
  • İki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası

Apple iMac Almak Mantıklı Mı?

Apple iMac diğer iMac modellerine göre anlaşılabileceği üzere daha gelişmiş özellikleri üzerinde barındıran bir bilgisayardır. Türkiye’de Apple iMac satın almak mantıklı bir karar olabilir. Zira mevcut enflasyon nedeniyle Apple iMac değerini hiçbir şekilde kaybetmiyor, kaybetmediği gibi ilerleyen günlerde satmak istediğiniz zaman sorunsuz bir şekilde satışını aynı fiyat veya satın alınan fiyattan daha üst bir fiyata satışı yapılabiliyor. Örneğin 2023 Ocak ayında satın alınan Apple iMac’in fiyatı ile Haziran 2023 yılında satın alacağınız Apple iMac fiyatı arasında dağlar kadar fark olacaktır. Bu da bilgisayarın değerinin korunduğu anlamına gelir.

YouTube video
YouTube video
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Betnis Giriş
Bahis Siteleri